26.10.2019

Cenne zwycięstwo przed meczem pucharowym

Bardzo cenne trzy punkty na naszym koncie. Przed wtorkowym meczem 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz zwyciężamy przy Ceglanej w Stargardzie z Legionovią Legionowo 2:1. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Piotr Kurbiel. Mecz powinien zakończyć się w pierwszej połowie. Mnóstwo sytuacji i niewykorzystanych szans na kolejne bramki. Znakomite zawody rozgrywał bramkarz Legionovii Paweł Błesznowski, który kilka razy kapitalnie wybronił swój zespół.

Błękitni Stargard 2-1 Legionovia Legionowo

Piotr Kurbiel 11, 76 - Eryk Więdłocha 77

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 14. Bartosz Sitkowski - 11. Krystian Sanocki (75, 23. Mateusz Bochnak), 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański (78, 21. Hubert Krawczun), 24. Patryk Paczuk, 18. Wojciech Fadecki - 9. Piotr Kurbiel.

Legionovia: 12. Paweł Błesznowski - 23. Bartosz Gołaszewski, 2. Bartosz Waleńcik, 99. Daniel Choroś (78, 10. Karol Podliński), 4. Jonatan Straus - 16. Mateusz Małek (46, 9. Eryk Więdłocha), 14. Patryk Koziara (55, 19. Luka Janković), 8. Adam Imiela, 27. Ensar Hajrović, 18. Daniel Pietraszkiewicz (78, 6. Konrad Zaklika) - 7. Arkadiusz Gajewski.

żółte kartki: Karmański - Małek, Gajewski, Gołaszewski, Janković.

sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Pierwsze 45 minut zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Adama Topolskiego. Legionovia miała ogromne problemy z konstruowaniem akcji. Błękitni praktycznie nie schodzili z połowy swojego przeciwnika stwarzając raz za razem groźne sytuacje. Tylko jedną udało się wykorzystać. W 11 minucie Piotr Kurbiel pokonał bramkarza gości. Kolejnych sytuacji bramkowych nasz zespół miał bardzo dużo. Niestety zawodziła skuteczność. Także bramkarz Legionovii bronił fenomenalnie.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Legionovia zaatakowała i szukała wyrównującej bramki. Mimo tego to Błękitni podwyższyli wynik. Ponownie Piotr Kurbiel w 76 minucie wpisał się na listę strzelców. Minutę później w 77 minucie Legionovia wyrównała po bramce Eryka Więdłochy. Do samego końca wynik nie uległ już zmianie. Przed meczem z Sandecją zdobywamy bardzo cenne trzy punkty. Na naszym kocie 8 zwycięstw i 7 porażek. Pozostajemy jedyną drużyną w lidze, która po 15 kolejkach nie ma na swoim koncie remisu.

We wtorek 29 października, o godzinie 13:00 w Stargardzie bardzo ważny mecz pucharowy z Sandecją, a już za tydzień w niedzielę 3 listopada na wyjeździe zmierzymy się w lidze w Krakowie z Garbarnią.

23.11.2019, godz. 13:00