06.10.2019

Bez punktów z Łęcznej

Niestety bez punktów wraca nasza drużyna z dalekiej Łęcznej. Po straconej bramce w 84 minucie meczu przegrywamy z Górnikiem 1:0. Błękitni potwierdzili, że w tym sezonie grają bezkompromisowo. Na 12 rozegranych spotkań na naszym koncie 6 zwycięstw i 6 porażek. W Łęcznej do remisu i wywiezienia cennego punktu zabrakło naprawdę niewiele.

Górnik Łęczna 1-0 Błękitni Stargard

Jakub Zagórski 84'

Górnik: 1. Patryk Rojek - 4. Maciej Orłowski, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 23. Dominik Lewandowski (74, 21. Jakub Zagórski), 8. Marcin Stromecki, 40. Igor Korczakowski (90, 6. Paweł Sasin), 10. Krystian Wójcik, 24. Michał Goliński - 17. Dawid Dzięgielewski (58, 9. Aron Stasiak).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 17. Aleksander Theus (89, 6. Paweł Bednarski), 27. Jakub Ostrowski, 21. Hubert Krawczun, 5. Oskar Nowak (90, 14. Bartosz Sitkowski) - 11. Krystian Sanocki, 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański (46, 7. Michał Cywiński), 18. Wojciech Fadecki - 9. Piotr Kurbiel (46, 23. Mateusz Bochnak), 24. Patryk Paczuk.

żółte kartki: Dzięgielewski, Leândro - Karmański, Łysiak.

sędziował: Marek Śliwa (Kielce).

widzów: 1030.

Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść drużyny gospodarzy. Tylko przytomność i znakomite interwencje naszego bramkarza Mariusza Rzepeckiego uchroniły nas od utraty gola. Szczególnie pierwsze 20 minut meczu bardzo ofensywne ze strony Górnika. Dwa razy w sytuacji sam na sam górą był Rzepecki. Druga połowa wyrównana, raz z przewagą Górnika, raz Błękitnych. Najlepszą okazję dla Błękitnych w 80 minucie meczu miał wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Bochnak. W sytuacji sam na sam mocny strzał naszego pomocnika wybronił instynktownie Patryk Rojek.

W meczu z Górnikiem trener Adam Topolski z powodu kontuzji nie mogli skorzystać z dwóch podstawowych obrońców Jakuba Szreka i Huberta Sadowskiego, a także dwóch pomocników ofensywnego Karola Jabłońskiego i defensywnego Marcina Gawrona.

Mimo porażki, zachowujemy ósme miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień w niedzielę 13 października o godzinie 14:00 przy Ceglanej zmierzymy się ze Skrą Częstochowa.

19.10.2019, godz. 15:00