26.09.2019

Gramy dalej ! Błękitni - Wisła 2:1

Brawo, brawo, brawo … Wczoraj przy Ceglanej w Stargardzie, przy komplecie publiczności, Błękitni Stargard pokonali w I rundzie Totolotek Pucharu Polski ekstraklasową Wisłę Kraków 2:1. Obie bramki nasz zespół zdobył po strzałach z rzutów karnych, a ich autorem był kapitan Wojciech Fadecki. Wisła jest kolejną drużyną ekstraklasową, która przegrywa przy Ceglanej. Wcześniej w Stargardzie przegrywały takie marki jak Cracovia Kraków czy Lech Poznań.

Błękitni Stargard 2-1 Wisła Kraków

bramki: Wojciech Fadecki 26 (k), 84 (k) - Michał Mak 79

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki (76, 23. Mateusz Bochnak), 10. Filip Karmański, 19. Paweł Łysiak, 24. Patryk Paczuk (84, 8. Marcin Gawron), 18. Wojciech Fadecki - 9. Piotr Kurbiel (69, 7. Michał Cywiński).

Wisła: 1. Mateusz Lis - 9. Rafał Boguski, 2. Rafał Janicki, 3. Serafin Szota, 21. Marcin Grabowski - 11. Krzysztof Drzazga, 10. Vullnet Basha (67, 26. Kamil Wojtkowski), 15. Jean Carlos Silva (61, 7. Michał Mak), 77. Emmanuel Kumah, 99. Damian Pawłowski (61, 28. Vukan Savićević) - 59. Przemysław Zdybowicz.

żółte kartki: Sanocki, Karmański, Theus - Zdybowicz, Savićević, Szota, Wojtkowski.

sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

widzów: 1800

W pierwszym kwadransie meczu przeważała Wisła. W kolejnych minutach coraz więcej do powiedzenia mieli Błękitni. W 26 minucie po faulu zawodnika Wisły w polu karnym rzut karny pewnie wykorzystał Wojciech Fadecki. Błękitni do końca pierwszej połowy grali mądrze i nie pozwolili Wiśle na większe zagrożenie pod swoją bramką. To nasz zespół stwarzał groźniejsze sytuacje bramkowe pod bramką Wisły. Raz piłka trafiła w słupek bramki Wisły Kraków.

W drugiej połowie Wisła atakował i chciała jak najszybciej odwrócić losy meczu. Jednak to Błękitni mogli podwyższyć na 2:0. Paweł Łysiak uderzył z okolicy 20 metra, a piłka trafiła w poprzeczkę. Niestety w 79 minucie meczu Wisła doprowadziła do wyrównania. Bramkę zdobył wprowadzony w drugiej połowie Michał Mak. Gdy wydawało się, że dojdzie w tym meczu do dogrywki w 84 minucie Błękitni przeprowadzili zabójczą kontrę. Paweł Łysiak urwał się obrońcom Wisły i wychodząc na czystą pozycję w polu karnym został powalony przez obrońcę Wisły. Rzut karny, pewnie wykonał ponownie Fadecki, a na tablicy wynik 2:1 dla Błękitnych. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Błękitni ponownie pokazali, że ambicją, zaangażowaniem i wolą walki można wygrać z każdym. Kolejna runda Totolotek Pucharu Polski odbędzie się w dniach 29-31 października. O tym z kim nasz zespół zagra w 1/16 finału dowiemy się po losowaniu, które odbędzie się w najbliższych dniach.

19.10.2019, godz. 15:00