22.09.2019

Wynik gorszy od gry

Drugi z rzędu mecz wyjazdowy bez zdobyczy punktowej. Po zeszłotygodniowej porażce w Bytowie z Bytovią 1:0 i bramce straconej z rzutu karnego w 93 minucie meczu, tym razem przegrywamy w Siedlcach z Pogonią 3:2. Podobnie jak w Bytowie do korzystnego wyniku zabrakło niewiele. Drużyna dała z siebie wszystko, grała dobrą ofensywną piłkę i przy odrobinie szczęścia powinna zdobyć punkty. Decydująca o losach meczu była druga połowa, w której gospodarze wrócili do meczu, grając w przewadze zadali decydujący cios.

Pogoń Siedlce 3-2 Błękitni Stargard

Tomasz Margol 13, 55, Kamil Walków 80 - Krystian Sanocki 17, Wojciech Fadecki 29

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 8. Tomasz Margol (84, 28. Marcin Kozłowski I), 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski - 9. Kamil Walków (90, 11. Jakub Romanowicz), 7. Piotr Marciniec (46, 23. Damian Mosiejko), 10. Bartosz Wiktoruk, 34. Artur Balicki, 17. Mateusz Kluzek (46, 20. Marcin Kozłowski II) - 19. Maciej Firlej.

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski (83, 6. Paweł Bednarski), 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki (59, 9. Piotr Kurbiel), 7. Michał Cywiński (61, 23. Mateusz Bochnak), 19. Paweł Łysiak, 24. Patryk Paczuk (77, 16. Karol Jabłoński), 18. Wojciech Fadecki - 8. Marcin Gawron.

żółte kartki: Wiktoruk, Repka (Pogoń) - Cywiński, Gawron, Ostrowski, Paczuk (Błękitni)

czerwona kartka: Marcin Gawron (74. minuta, Błękitni, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

widzów: 817.

Mecz w Siedlcach był bardzo ofensywny. Pięć bramek, wynik zmieniający się jak w kalejdoskopie, siedem żółtych i jedna czerwona kartka. Mecz mógł podobać się kibicom zgromadzonym na stadionie w Siedlcach. Pogoń w 13 minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zbyt daleko wysuniętego Mariusza Rzepeckiego przelobował Tomasz Margol. Już w 17 minucie po ładnej zespołowej akcji Błękitni wyrównali. Precyzyjnym mierzonym strzałem przy długim słupku popisał się Krystian Sanocki. Błękitni atakowali i lepiej prezentowali się w środku pola. Zwieńczeniem ataków biało-niebieskich był popisowy strzał Wojciecha Fadeckiego, który w 29 minucie wyprowadził Błękitnych na prowadzenie. Wynikiem 2:1 dla Błękitnych zakończyła się pierwsza połowa. W tej części Błękitni mogli prowadzić wyżej. Fedecki miał sytuację sam na sam z bramkarzem i tylko instynktowna obrona bramkarza Pogoni uchroniła gospodarzy od utraty gola.

Druga połowa rozpoczęła się od rozpaczliwych ataków Pogoni. Zbyt mocno cofnięta do defensywy drużyna Błękitnych broniła się rozbijając ofensywne zapędy zawodników Pogoni. Niestety w 55 minucie po prostym błędzie w obronie, niekryty w polu karnym Tomasz Margol zdobył swoją drugą bramkę w meczu, doprowadzając do wyrównania. Od tego momentu mecz ponownie się wyrównał. Błękitni wrócili do gry szukając szans na trzecią bramkę. Kluczowa okazała się 74 minuta meczu, kiedy w niegroźnej sytuacji przy linii bocznej boiska ostrym faulem zawodnika Pogoni zatrzymał Marcin Gawron za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabienie drużyny, gra w dziesiątkę sprawiła, że Pogoń coraz bardziej i śmielej atakowała, dochodząc do sytuacji bramkowych. W 80 minucie ponownie bez krycia w polu karnym znalazł się zawodnik Pogoni. Tym razem Kamil Walków, otrzymał piłkę na piątym metrze pola karnego i z bliska pokonał Mariusza Rzepeckiego, zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Błękitni mogli doprowadzić jeszcze do wyrównania. Najlepszą szansę na wyrównanie w końcowych fragmentach meczu zmarnował Piotr Kurbiel.

W przyszłą niedzielę w Stargardzie przy Ceglanej zmierzymy się z Olimpią Elbląg. Jednak zanim dojdzie do starcia ligowego, przed Błękitnymi mecz w 1/32 finału Pucharu Polski. W środę 25 września o godzinie 16:00 zagramy w Stargardzie z ekstraklasową Wisłą Kraków.

19.10.2019, godz. 15:00