30.08.2019

Wojciech Błyszko odchodzi do Jagiellonii

Podstawowy obrońca Błękitnych Stargard, młodzieżowiec Wojciech Błyszko (r. 1999) przechodzi do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Zawodnik skorzystał z propozycji jaką otrzymał od Jagiellonii, a także z faktu, że do 2 września trwa letnie okienko transferowe. Jest to kolejny młody zawodnik, który w Błękitnych otrzymał szansę gry na szczeblu centralnym, wypromował się i przechodzi do klubu z wyższej ligi. Z informacji jakie uzyskaliśmy, Wojtek ma bardzo duże szanse debiutu w ekstraklasie po przerwie na reprezentacje, już 13 września w meczu z Legią Warszawa.

Wojciech Błyszko jest zawodnikiem z regionu, wychowankiem Światowida Łobez. W kolejnych latach reprezentował barwy grup młodzieżowych Pogoni Szczecin, a także krótki epizod zaliczył w Bałtyku Koszalin. W latach 2016-2018 reprezentował barwy niemieckiego Braunschweiger TSV Eintracht 1895, gdzie grał w juniorach. Z Niemiec trafił do Błękitnych Stargard. W naszych barwach Wojtek rozegrał cały poprzedni sezon oraz pięć spotkań w obecnym sezonie. Dzięki dobrej grze w defensywie, został zauważony przez skautów klubów z ekstraklasy. Był przymierzany m.in. do gry w Lechu Poznań, Arce Gdynia czy Wiśle Płock. Ostatecznie wybrał ofertę Jagiellonii Białsystok w której będzie dalej rozwiał swoją karierę.

Wojtkowi dziękujemy za reprezentowanie barw Błękitnych, życzymy samych sukcesów i dalszego rozwoju sportowego. W związku z odejściem Wojtka, sztab szkoleniowy Błękitnych bierze pod uwagę różne warianty w tym zakontraktowanie nowego zawodnika jeszcze letnim okienku transferowym.

, godz.

.

.

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

05.12.2019, godz. 12:15

BŁĘKITNI STARGARD

PGE STAL MIELEC

1

2

Miejsce spotkania

STARGARD (Puchar Polski)

NASI PIŁKARZE

Konrad Skuza

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

SPONSOR TURNIEJU BŁĘKIT CUP

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting