17.08.2019

Ceglana zdobyta przez GKS Katowice

Niepokonani od 9 spotkań na własnym stadionie Błękitni Stargard, musieli uznać wyższość spadkowicza z pierwszej ligi, jednego z kandydatów do awansu GKS Katowice. Katowiczanie zwyciężyli przy Ceglanej 1:3. W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando Błękitnych. Kilkanaście strzałów na bramkę, ładne akcje i wysoki pressing na drużynie GKS. Znakomite zawody w bramce gości rozgrywał Bartosz Mrozek, który uchronił swój zespół od utraty gola.

Błękitni Stargard 1-3 (1:2) GKS Katowice

Wojciech Fadecki 26 (k) - Adrian Błąd 19 (k), Arkadiusz Jędrych 43, Mateusz Kompanicki 71

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 4. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 5. Oskar Nowak - 18. Wojciech Fadecki, 10. Filip Karmański (78, 6. Paweł Bednarski), 19. Paweł Łysiak (74, 16. Karol Jabłoński), 11. Krystian Sanocki (46, 23. Mateusz Bochnak) - 24. Patryk Paczuk (62, 7. Michał Cywiński), 9. Piotr Kurbiel.

GKS Katowice: 1. Bartosz Mrozek - 13. Kacper Michalski, 4. Arkadiusz Jędrych, 32. Radek Dejmek (86, 21. Zbigniew Wojciechowski), 16. Grzegorz Rogala - 30. Łukasz Wroński (41, 7. Arkadiusz Woźniak), 17. Michał Gałecki, 6. Jakub Habusta, 11. Adrian Błąd, 24. Szymon Kiebzak (82, 20. Patryk Grychtolik) - 19. Daniel Rumin (62, 25. Mateusz Kompanicki).

żółte kartki: Paczuk, Karmański, Szrek - Habusta, Michalski, Kompanicki.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

Mimo przewagi Błękitnych w polu, to GKS wyszedł na prowadzenie. Po faulu w polu karnym rzut karny na bramkę zamienił Arkadiusz Błąd. Już w 26 minucie było 1:1. Tym razem po faulu w polu karnym obrońcy GKS, rzut karny pewnie wykonał Wojciech Fadecki. W kolejnych minutach nasz zespół stworzy kilka znakomitych akcji bramkowych. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Mrozek. Raz piłka po strzale Patryka Paczuka zatrzepotała w siatce gości, jednak arbiter dopatrzył się wcześniej zagrania ręką naszego pomocnika. Gdy wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą, a kolejna bramka jest tylko kwestą czasu, to zespół gości zadał drugi cios. Po rzucie rożnym bitym przez Błąda piłka została dograna do Arkadiusza Jędrycha, który niekryty z bliskiej odległości strzałem głową nie miał problemów z pokonaniem Mariusza Rzepeckiego. W drugiej połowie mecz toczył się już pod dyktando doświadczonego GKS-u. Staraliśmy się dążyć do wyrównania, jednak gra nie była już tak dokładna i szybka jak w pierwszej połowie. W 71 minucie goście za sprawą Mateusza Kompanickiego podwyższyli na 3:1 i takim wynikiem ostatecznie zakończył się mecz z GKS Katowice.

Odpoczynku po ciężkim meczu niestety nie będzie zbyt dużo. Już w najbliższą środę Błękitnych czeka kolejny bardzo trudny i daleki wyjazd na mecz ze Stalą Stalowa Wola, na który nasz zespół wyruszy we wtorek we wczesnych godzinach porannych. Po powrocie ze Stalowej Woli w niedzielę  przy Ceglanej będziemy podejmować obecnego lidera tabeli Resovię Rzeszów, zespół który w czterech pierwszych kolejkach trzy spotkania wygrał i jedno zremisował i ma bardzo dobry bilans bramkowy 9 strzelonych i tylko 1 stracona bramka.

Bilety na mecz z Resovią dostępne już od najbliższego poniedziałku w siedzibie klubu oraz online na stronie www.bilet.pax.pl