04.08.2019

Znakomity start sezonu

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi pokonujemy przy Ceglanej w Stargardzie jednego z kandydatów do awansu Elanę Toruń 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 37 minucie Krystian Sanocki. Znakomicie rozpoczynamy sezon, obecnie z sześcioma punktami na koncie razem ze Zniczem Pruszków przodujemy w ligowej tabeli. Błękitni od wielu lat nie mieli tak dobrego wejścia w rozgrywki ligowe.

Błękitni Stargard 1-0 Elana Toruń

Krystian Sanocki 37

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 4. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki (74, 23. Mateusz Bochnak), 7. Michał Cywiński, 10. Filip Karmański, 19. Paweł Łysiak, 18. Wojciech Fadecki - 24. Patryk Paczuk (90, 6. Paweł Bednarski).

Elana: 1. Jakub Knut - 23. Jan Andrzejewski, 21. Michał Bierzało, 2. Wojciech Onsorge, 5. Jakub Świeciński (73, 27. Damian Lenkiewicz) - 9. Bartosz Machaj, 19. Mariusz Kryszak, 4. Adam Dobosz (66, 68. Kacper Jóźwicki), 14. Mateusz Stryjewski (46, 10. Krzysztof Kołodziej), 17. Dominik Kościelniak - 7. Przemysław Mycan (82, 18. Bartosz Boniecki).

żółte kartki: Nowak, Cywiński, Ostrowski - Kołodziej, Andrzejewski, Jóźwicki.

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

widzów: 900

Przed sezonem w naszej kadrze doszło do wielu zmian. Kadra ponownie została odmłodzona, a  zawodnicy, którzy dołączyli w większości byli bez doświadczenia gry na szczeblu centralnym. Wyniki i gra były więc jedną wielką niewiadomą. Po dwóch rozegranych kolejkach ligowych możemy stwierdzić, że z Błękitnymi każdy będzie musiał się liczyć, zarówno w rozgrywkach ligowych jak i w Pucharze Polski.

Po zwycięstwie tydzień temu na wyjeździe z mocnym Górnikiem Polkowice (2:1), przyszedł czas na mecz przed własną publicznością z Elaną Toruń. W meczu z Elaną to goście byli stawiani za faworytów. Elana ma w tym sezonie podobnie jak rok temu włączyć się w walkę o awans do I ligi. Dodatkowo nasz zespół zmuszony był grać w osłabieniu. Z powodu kontuzji nie zagrał napastnik Piotr Kurbiel. Mimo tych drobnych problemów kadrowych, licznie zgromadzona publiczność zobaczyła dobre widowisko. Szczególnie w pierwszej połowie gra Błękitnych mogła się bardzo podobać. Szybkość, gra kombinacyjna podaniami, mnogość akcji, pressing na całym boisku i dominacja na faworytem z Torunia sprawiała, że widzieliśmy Błękitnych walecznych, dążących do zwycięstwa. W 37 minucie po kolejnej ładnej kombinacyjnej akcji do strzału z pierwszej piłki po asyście Patryka Paczuka doszedł Krystian Sanocki, który mocnym strzałem dał prowadzenie Błękitnym. Błękitni w pierwszej połowie stworzyli jeszcze kilka klarownych sytuacji, których niestety nie udało zamienić się na kolejne bramki.

W drugiej połowie Elana przejęła inicjatywę i dążyła do wyrównania. Mądra gra w obronie, oraz znakomita postawa Mariusza Rzepeckiego w bramce nie pozwoliła gościom na zdobycie bramki. Tym samym po końcowym gwizdku arbitra mogliśmy sobie dopisać kolejne bardzo cenne trzy punkty.

Już w najbliższy piątek 9 sierpnia o godzinie 19:10 przed naszą drużyną poprzeczka zawiśnie jeszcze wyżej. Zagramy w Łodzi z naszpikowanym gwiazdami, głównym kandydatem do awansu Widzewem Łódź.

25.08.2019, godz. 16:00