28.07.2019

Dobry start sezonu. Górnik-Błękitni 1:2

W pierwszej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi zdobywamy komplet punktów. Na wyjeździe pokonujemy beniaminka II ligi Górnik Polkowice 2:1 (2:0). Bramki dla Błękitnych w pierwszej połowie zdobyli z rzutu karnego Wojciech Fadecki oraz Patryk Paczuk. Gospodarze odpowiedzieli w doliczonym czasie gry, golem Eryka Sobkowa.

Górnik Polkowice 1-2 Błękitni Stargard

Eryk Sobków 90 - Wojciech Fadecki 16 (k), Patryk Paczuk 20

Górnik: 1. Marcin Furtak - 25. Karol Fryzowicz, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 3. Mateusz Magdziak(75, 77. Piotr Azikiewicz) - 16. Maciej Bancewicz, 30. Kamil Wacławczyk, 20. Rafał Karmelita, 17. Mariusz Szuszkiewicz(61, 11. Dominik Radziemski), 7. Dawid Szymkowiak (66, 28. Patryk Morawski) - 23. Eryk Sobków.

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 4. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki (71, 23. Mateusz Bochnak), 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański (90, 25. Hubert Sadowski), 24. Patryk Paczuk (61, 7. Michał Cywiński), 18. Wojciech Fadecki - 9. Piotr Kurbiel (85, 6. Paweł Bednarski).

żółte kartki: Opałacz, Magdziak, Radziemski - Paczuk, Szrek.

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

Pierwsze 10 minut spotkania należało do gospodarzy. Górnik mocno zaatakował, próbował szybko zdobyć bramkę i chciał zdominować nasz zespół. Z pewnymi kłopotami i szczęściem udało się przetrwać początek i stopniowo przejmować inicjatywę. Po trudnym początku, w polu karnym gospodarzy obracającego się z piłką do strzału Kurbiela nieprzepisowo zatrzymał stoper Górnika. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem na bramkę w 16 minucie zamienił Wojciech Fadecki. W 20 minucie było już 2:0 dla Błękitnych. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego do uderzenia zbierał się Fadecki. Zamiast strzelić zaliczył asystę do Patryka Paczuka. Ten nie zastanawiając się uderzył w stronę bramki i zdobył drugiego gola. Gospodarze po dwóch szybkich ciosach oddali inicjatywę Błękitnym. Jeszcze w pierwszej połowie mogliśmy podwyższyć wynik. Znakomicie w bramce Górnika spisywał się jednak Marcin Furtak, który kilka razy uchronił swój zespół od utraty kolejnych bramek.

W drugiej połowie trener Adam Topolski nastawił zespół na grę z kontry. Górnik co prawda przejął inicjatywę, jednak nic z tego nie wychodziło. Bardzo dobre zawody rozgrywała nasza obrona oraz bramkarz Mariusz Rzepecki, który kilka razy w stuprocentowych sytuacjach Górnika, zachowywał zimną krew i pewnie bronił. Błękitni w drugiej części spotkania również mieli swoje sytuacje. Szybkie wyprowadzenie piłki do przodu, gra z pierwszej piłki i rozklepanie obrony gospodarzy powodowało, że nasi zawodnicy znajdowali się w dobrych sytuacjach do podwyższenia prowadzenia. Zabrakło jednak odrobiny szczęścia. W doliczonym czasie gry, w 93 minucie meczu Górnik za sprawą Eryka Sobkowa zdobył bramkę, zmniejszając rozmiar porażki na 1:2.

Gra Błękitnych, szybkie wyprowadzenia piłki, wiele wymienianych podań, a także mądrość w obronie sprawiła, że byliśmy lepsi od Górnika. Brawa i gratulacje należą się całej drużynie. Za tydzień w sobotę 3 sierpnia o godzinie 16:00 pierwszy mecz nowego sezonu w Stargardzie. Zmierzymy się z Elaną Toruń, która w pierwszej kolejce pokonała przed własną publicznością spadkowicza z pierwszej ligi Bytovię Bytów. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.

19.10.2019, godz. 15:00