05.06.2019

Błękitni z licencją na sezon 2019/2020

Polski Związek Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 4 czerwca wydał decyzję o licencjach na nowy sezon 2019/2020. Błękitni Stargard jako jeden z siedmiu klubów otrzymali licencję na grę w II lidze w bez żadnych sankcji i nadzorów. Nasz klub zrealizował wszystkie wymogi stawiane w podręczniku licencyjnym.

Błękitni, aby otrzymać licencję musieli spełnić wszystkie wymogi stawiane w podręczniku licencyjnym na sezon 2019/2020. Począwszy od wielu wymagań związanych z administracją i personelem, sprawami finansowymi, programem szkolenia dzieci i młodzieży, programem antykorupcyjnym, programem zwalczania dopingu w sporcie opartego o uczciwość rywalizacji sportowej skończywszy na infrastrukturze sportowej. Prace nad przygotowaniem dokumentacji licencyjnej trwały od marca, a zwieńczeniem ich jest otrzymana licencja bez żadnych nadzorów i kar finansowych.

Słowa podziękowania należą się Ośrodkowi Sportu i Rekreacji OSiR Stargard Sp. z o.o., który szybko reagował na wszelkie zalecenia komisji licencyjnej z zakresu infrastruktury. OSiR, który obecnie jest w trakcie modernizacji pływalni, już pracuje nad inżynierią finansową budowy dwóch zadaszonych hal lekkiej konstrukcji dla dzieci trenujących piłkę nożną, a także nad dokumentacją związaną z kompleksową modernizacją stadionu .

Poniżej przedstawiamy Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

 

1. Komisja postanowiła przyznać klubom: Błękitni Stargard, Górnik Łęczna, Gryf Wejherowo, Resovia, ROW 1964 Rybnik, Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola (na stadionie w Boguchwale): - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020, W przypadku powyższych klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej.

2. Komisja postanowiła przyznać klubom: Bytovia Bytów, GKS Bełchatów, Olimpia Grudziądz: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym.

3. Komisja postanowiła przyznać klubowi Elana Toruń: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem infrastrukturalnym; - nałożyć na klub sankcję regulaminowe w postaci obowiązku zapłaty kwoty łącznej w wysokości 3000 zł za naruszenie kryteriów P.07 i F.04 Podręcznika Licencyjnego.

4. Komisja postanowiła przyznać klubowi Olimpia Elbląg: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem infrastrukturalnym; - nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty 3000 zł za naruszenie kryterium I.23 Podręcznika Licencyjnego.

5. Komisja postanowiła przyznać klubowi Pogoń Siedlce: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem sportowym; - nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty 1000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

6. Komisja postanowiła przyznać klubowi Radomiak Radom: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem infrastrukturalnym; - nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty łącznej kwoty 4000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.05 oraz kryteriów infrastrukturalnych Podręcznika Licencyjnego.

7. Komisja postanowiła przyznać klubowi Skra Częstochowa: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym; - nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty łącznej kwoty w wysokości 3000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.01 oraz kryteriów infrastrukturalnych Podręcznika Licencyjnego.

8. Komisja postanowiła przyznać klubowi Znicz Pruszków: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem infrastrukturalnym i sportowym.

9. Komisja postanowiła przyznać klubowi Rozwój Katowice: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem sportowym.

10. Komisja postanowiła przyznać klubowi Widzew Łódź: - licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym; - nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10 000 zł w związku z naruszeniem kryteriów F.01, F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

W związku ze spadkiem sportowym do niższej klasy rozgrywkowej klub Ruch Chorzów wycofał wniosek o przyznanie licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2019/2020.

, godz.

.

.

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

05.12.2019, godz. 12:15

BŁĘKITNI STARGARD

PGE STAL MIELEC

1

2

Miejsce spotkania

STARGARD (Puchar Polski)

NASI PIŁKARZE

Mateusz Bochnak

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

SPONSOR TURNIEJU BŁĘKIT CUP

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting