28.04.2019

Lider pokonany. Cenne trzy punkty Błękitnych

Fantastyczna wiadomość z Radomia, gdzie nasz zespół zmierzył się z liderem rozgrywek Radomiakiem. Błękitni Stargard pokonują Radomiaka Radom 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 87 minucie meczu Przemysław Brzeziański. Minutę wcześniej w 86 minucie znakomitą interwencją popisał się nasz bramkarz Mariusz Rzepecki broniąc strzał z rzutu karnego wykonywany przez brazylijskiego napastnika Leândro.

Radomiak Radom 0-1 Błękitni Stargard

Przemysław Brzeziański 87

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk (60, 97. Dominik Sokół) - 9. Leândro, 18. Rafał Makowski, 55. Meik Karwot (74, 70. Bruno Luz), 11. Michał Kaput (90, 8. Patryk Winsztal), 66. Adam Banasiak - 22. Jakub Rolinc (60, 77. Patryk Mikita).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 25. Wojciech Błyszko, 2. Patryk Baranowski, 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki (78, 23. Mateusz Kwiatkowski), 8. Marcin Gawron (76, 10. Przemysław Brzeziański), 15. Junpei Shimmura, 7. Michał Cywiński, 17. Adrian Kwiatkowski - 9. Piotr Kurbiel (90, 3. Karol Jabłoński).

żółte kartki: Banasiak, Kaput (Radomiak) - Gawron, Baranowski (Błękitni).

czerwona kartka: Damian Jakubik (90. minuta, Radomiak, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).

widzów: 3551.

W 87. minucie Leândro (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Mariusz Rzepecki obronił).

To co wydawało się niemożliwe stało się faktem. Radomiak, który do tej pory przegrał jeden mecz na własnym stadionie 6 października z Widzewem Łódź (0:1) i zwyciężył 12 razy oraz na przeciwko nasz zespół młodych zawodników Błękitnych, który walczy o utrzymanie i jest jedną z najgorzej grających drużyn na boiskach przeciwnika, aż 11 porażek. Przed meczem faworyt był jeden - Radomiak.

Kolejny raz potwierdziło się, że statystyki nie grają. Mecz w Radomiu toczył się co prawda pod dyktando gospodarzy. Jednak ambitnie i mądrze walczący zawodnicy Błękitnych nie pozwoli Radomiakowi na zbyt wiele. Znakomite zawody w bramce rozgrywał nasz bramkarz Mariusz Rzepecki, który oprócz wybronionego rzutu karnego kilka razy popisał się bardzo dobrymi interwencjami. Po szybkiej kontrze, w 87 minucie stadion w Radomiu uciszył Przemysław Brzeziański, który na boisku pojawił się dopiero w 76 minucie meczu zmieniając Marcina Gawrona. Błękitni dopisują do swojego konta bardzo cenne trzy punkty. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek z dorobkiem 36 punktów Błękitni zajmują 12 miejsce i na 3 punkty oddalają się od strefy spadkowej.

Już w przyszłą sobotę 4 maja o godzinie 14:00 zagramy na stadionie przy Ceglanej w Stargardzie ze Skrą Częstochowa. Już dziś prosimy Was o wsparcie i gorący doping w tym kolejnym bardzo ważnym meczu.