25.04.2019

Wygrana bitwa z Siarką

Przed własną publicznością Błękitni Stargard pewnie zwyciężają Siarkę Tarnobrzeg 3:0. Jest to pierwsza wygrana bitwa przed kolejnymi ważnymi mieczami o utrzymanie się na szczeblu centralnym. Bramki w tym meczu strzelali Przemysław Brzeziański, oraz dwie Grzegorz Rogala. Zwycięstwo bardzo cenne bo nad przeciwnikiem, który również walczy o utrzymanie. Już w niedzielę kolejna ciężka bitwa. Zagramy na wyjeździe z liderem tabeli Radomiakiem Radom.

Błękitni Stargard 3-0 Siarka Tarnobrzeg

Przemysław Brzeziański 23, Grzegorz Rogala 36, 60

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 25. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 21. Grzegorz Rogala - 23. Mateusz Kwiatkowski (84, 9. Piotr Kurbiel), 8. Marcin Gawron, 15. Junpei Shimmura, 7. Michał Cywiński (72, 16. Błażej Starzycki), 17. Adrian Kwiatkowski (90, 3. Karol Jabłoński) - 10. Przemysław Brzeziański (81, 6. Filip Karmański).

Siarka: 30. Hieronim Zoch - 98. Jakub Głaz, 23. Dawid Kubowicz, 31. Tomasz Wełnicki (63, 99. Kamil Woźniak), 14. Sebastian Duda - 88. Marcin Wodecki, 18. Kacper Maik (63, 15. Mateusz Wawrylak), 20. Grzegorz Płatek, 7. Kamil Radulj (72, 16. Eryk Galara), 51. Maksymilian Sitek (61, 9. Krzysztof Ropski) - 11. Mateusz Janeczko.

żółte kartki: Karmański - Głaz.

sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).

WIDZÓW: 400

Mecz mądrzej rozegrali Błękitni, którzy zasłużenie zwyciężyli i dopisali do swojego konta trzy punkty. Nasza obrona z bramkarzem Mariuszem Rzepeckim zagrała wzorowo na zero z tyłu, a ambitnie walczący zawodnicy w pomocy i ataku byli bezlitości dla gości i wykorzystali stworzone sytuacje. Już w 22 minucie meczu powinniśmy prowadzić. Po błędzie defensywy Siarki, bardzo mocny strzał Przemysława Brzeziańskiego instynktownie wybronił Hieronim Zoch wybijając piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Rogali w 23 minucie meczu strzałem głową, na bramkę zamienił Brzeziański i było 1:0. W 36 minucie po zespołowej akcji mocnym uderzeniem z 20 metrów popisał się rozgrywający znakomite zawody nasz kapitan Grzegorz Rogala. Precyzyjnie przymierzył przy prawym słupku bramki gości i podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie Siarka starała się strzelić kontaktową bramkę, jednak to Błękitni kontrolowali mecz. W 60 minucie Siarka została skarcona ponownie przez Grzegorza Rogalę, który popisał się fenomenalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Swój udział w tej bramce miał również Jakub Ostrowski, który wyskakując do dośrodkowanej piłki zmylił defensorów i bramkarza Siarki. W dalszej części meczu mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie. Najlepszą okazję zmarnował Marcin Gawron, który w dobrej sytuacji nieznacznie przestrzelił. Na pochwałę w meczu z Siarką zasłużył cały zespół.

Przed nami jeszcze cztery ostatnie kolejki ligowe. Terminarz nie jest zbyt łaskawy dla Błękitnych. Już w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 17:00 zagramy z liderem Radomiakiem Radom, na jego terenie. O zwycięstwo będzie bardzo trudno. Mimo to liczymy, że młody zespół Błękitnych nie przestraszy się lidera i powalczy o korzystny wynik. Następnie czekają nas jeszcze mecze ze Skrą Częstochowa i PGE GKS Bełchatów w Stargardzie oraz na wyjeździe z Ruchem Chorzów.