14.04.2019

Niepełne przełamanie na wyjeździe

Blisko 750 km mieli do pokonania zawodnicy Błękitnych, aby rozegrać mecz z Górnikiem Łęczna. Po siedmiu z rzędu porażkach w meczach wyjazdowych wszyscy mieli obawy czy tym razem uda się przełamać na wyjeździe.  Tym bardziej, że przeciwnik liczy się w walce o awans do I ligi. Błękitni nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i po dobrym meczu zdobyli na trudnym terenie cenny punkt. Na pochwałę zasługuje obrona, która szczególnie w drugiej połowie szczelnie broniła dostępu do bramki. Mecz z Górnikiem ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

Górnik Łęczna 1-1 Błękitni Stargard

Dawid Dzięgielewski 42 - Krystian Sanocki 30

Górnik: 44. Adrian Kostrzewski - 4. Maciej Orłowski, 57. Ołeh Borodaj, 2. Tomasz Midzierski, 19. Filip Szewczyk - 87. Jakub Kowalski (64, 28. Paweł Wojciechowski), 23. Kacper Jodłowski (46, 14. Adrian Łuszkiewicz), 31. Donatas Nakrošius, 40. Igor Korczakowski, 22. Robert Pisarczuk - 93. Dawid Dzięgielewski (90, 8. Bartosz Mroczek).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski, 25. Wojciech Błyszko, 21. Grzegorz Rogala - 11. Krystian Sanocki, 15. Junpei Shimmura, 6. Filip Karmański, 23. Mateusz Kwiatkowski (64, 8. Marcin Gawron), 17. Adrian Kwiatkowski (73, 16. Błażej Starzycki) - 10. Przemysław Brzeziański.

żółte kartki: Orłowski, Pisarczuk (Górnik) - Sanocki, Ostrowski (Błękitni).

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

widzów: 742

Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu. Błękitni pierwsi zdobyli bramkę. W 30 minucie meczu po zespołowej akcji naszej drużyny i dośrodkowaniu Junpei Shimmury  gola zdobył Krystian Sanocki. Niestety gospodarze jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyrównać. W 44 minucie bramkę dla Górnika zdobył Dawid Dzięgielewski.  Jak się później okazało były to jedyne bramki strzelone w tym meczu.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Błękitni bardzo mądrze się bronili, szukając swoich szans w kontratakach. Gospodarze także stworzyli kilka znakomitych sytuacji bramkowych. Nasza obrona oraz bramkarz tym razem spisała się znakomicie i nie pozwolili na oddanie celnego strzału.

Już za tydzień w Wielką Sobotę przed Błękitnymi kolejny bardzo trudny i ciężki mecz wyjazdowy. Na własnym stadionie Błękitnych będzie podejmować Pogoń Siedlce.

24.04.2019, godz. 17:00