09.03.2019

Zwycięstwo w bardzo ważnym meczu

Cała drużyna Błękitnych Stargard nie zawiodła dziś swoich kibiców i pewnie zwyciężyła w bardzo ważnym meczu Gryf Wejherowo 4:1. Mecz z Gryfem określany był meczem za tzw. sześć punktów.  Dzięki wygranej nasz zespół opuścił strefę spadkową i wyprzedził w tabeli Gryfa. Brawa należą się całej drużynie, która mimo nerwowego początku z minuty na minutę się rozkręcała aby na zakończenie zainkasować pewne trzy punkty.

Błękitni Stargard 4-1 Gryf Wejherowo

Adrian Kwiatkowski 31, Przemysław Brzeziański 45 (k), Krystian Sanocki 52, Michał Cywiński 57 - Dawid Rogalski 6

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 25. Wojciech Błyszko, 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski(80, 14. Bartosz Sitkowski) - 11. Krystian Sanocki, 15. Junpei Shimmura, 6. Filip Karmański, 10. Przemysław Brzeziański, 17. Adrian Kwiatkowski (84, 16. Błażej Starzycki) - 9. Piotr Kurbiel (41, 7. Michał Cywiński).

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 10. Krzysztof Wicki (20, 17. Adrian Liberacki), 11. Mateusz Goerke - 13. Przemysław Macierzyński (66, 16. Oskar Ryk), 6. Oskar Sikorski (46, 22. Mateusz Węsierski), 20. Maciej Koziara, 21. Łukasz Pietroń - 9. Dawid Rogalski (64, 14. Paweł Czychowski), 8. Robert Chwastek.

żółte kartki: Shimmura - Sikorski, Koziara, Liberacki.

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Mecz od samego początku źle ułożył się dla biało – niebieskich. Gryf szybko, bo już w 6 minucie wyszedł na prowadzenie. Mariusza Rzepeckiego z bliskiej odległości pokonał Dawid Rogalski. Po stracie bramki z każdą chwilą przewagę osiągali podopieczni Adama Topolskiego. Jeszcze w pierwszej połowie po bramkach z 31 minuty Adriana Kwiatkowskiego oraz strzale z rzutu karnego z 46 minuty Przemysława Brzeziańskiego wyszyliśmy na prowadzenie 2:1. Druga połowa to już totalna dominacja Błękitnych. Przewaga udokumentowana została dwoma bramkami z 52 minuty Krystiana Sanockiego oraz z 57 minuty Michała Cywińskiego. W tej części mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek. Zabrakło odrobiny szczęścia lub dobrze bramce Gryfa bronił Wiesław Ferra.

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu jest bardzo cenne. Drużyna pokazała charakter, zaangażowanie i walkę o każdy metr boiska. Mecz był bardzo ostry, obfitujący w wiele ostrych starć. Po jednym z takich starć już w 40 minucie meczu nasz napastnik Piotr Kurbiel musiał z powodu kontuzji opuścić boisko. Wojnę nerwów i ostrych zagrań ostatecznie wygrali Błękitni. Gratulacje dla całej drużyny !

Już za tydzień kolejny bardzo ważny mecz. Błękitni zagrają w Rybniku z ostatnim w tabeli ROW1964, drużyną która cały czas walczy o utrzymanie i podobnie jak Błękitni potrzebuje punktów.