02.03.2019

Bez punktów z dalekiego wyjazdu

Niestety z bardzo dalekiego wyjazdu do Stalowej Woli wracamy bez punktów. Stal zwyciężyła 4:2, do przerwy prowadząc 2:0. W drugiej połowie znaczna lepsza gra Błękitnych sprawiła, że po bramkach Adriana Kwiatkowskiego i Krystiana Sanockiego doprowadziliśmy do wyrównania. Mogliśmy ten mecz zremisować, a nawet wygrać. Po przerwie graliśmy znacznie lepiej mając przewagę w środku pola.

Stal Stalowa Wola 4-2 (2:0) Błękitni Stargard

Andrzej Trubeha 11, Szymon Jarosz 45, Michał Trąbka 78, Piotr Mroziński 79 - Adrian Kwiatkowski 57, Krystian Sanocki 69

Stal: 12. Łukasz Konefał - 2. Adam Waszkiewicz, 21. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka - 11. Michał Mistrzyk (74, 23. Adrian Dziubiński), 5. Łukasz Pietras, 10. Piotr Mroziński, 20. Szymon Jopek (86, 4. Wiktor Stępniowski), 6. Michał Trąbka (83, 8. Robert Dadok) - 7. Andrzej Trubeha (74, 19. Sebastian Łętocha).

Błękitni: 12. Patryk Brzozowski - 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski, 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski - 16. Błażej Starzycki (46, 11. Krystian Sanocki), 6. Filip Karmański, 15. Junpei Shimmura (81, 7. Michał Cywiński), 10. Przemysław Brzeziański, 17. Adrian Kwiatkowski - 9. Piotr Kurbiel.

żółte kartki: Baranowski, Szrek, Ogrodowski (Błękitni)

sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).

Podczas, gdy Błękitni w drugiej połowie prowadzili grę i dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki, dwa proste błędy w ciągu dwóch minut przytrafiły się naszej obronie. W 78 i 79 minucie Stal zdobyła bramki i na koniec meczu mogła się cieszyć z cennego zwycięstwa.

Słowa pochwały Błękitnym należą się za podjętą walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Błękitni byli po długiej męczącej 12 godzinnej podróży jaką odbyli dzień przed meczem, która z pewnością odbiła się na grze szczególnie w pierwszej połowie.  W drugiej części meczu byliśmy już zespołem lepszym.  Mimo to, po prostych błędach tracimy dwie bramki i nie przywozimy choćby jednego punktu z bardzo dalekiego wyjazdu.

Stal dzięki wygranej zbliżyła się do czołowej czwórki, a nam pozostał niedosyt i niestety okupowanie dolnych rejonów tabeli.

Za tydzień szansa na rehabilitację. W Stargardzie przy Ceglanej zagramy z Gryfem Wejherowo. Mecz odbędzie się w sobotę 9 marca o godzinie 13:00.