25.11.2018

Fatalna druga połowa i porażka z Rozwojem

Dramatyczna gra w drugiej połowie, fatalne błędy w obronie i niestety kolejna porażka na koncie Błękitnych Stargard. Nasz zespół nie poradził sobie ze słabym Rozwojem Katowice i przegrał 3:1. Do przerwy nasza gra na tle słabiutkiego Rozwoju wyglądała przyzwoicie. W 45 minucie bramkę do szatni z rzutu karnego zdobył dla Błękitnych Mateusz Kwiatkowski dając nadzieję na korzystny rezultat dzisiejszego dnia.

Rozwój Katowice 3-1 (0:1) Błękitni Stargard

bramki: Daniel Paszek 51, Damian Niedojad 64, Mateusz Wrzesień 78 - Mateusz Kwiatkowski 45 (k)

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 26. Przemysław Mońka, 2. Damian Lepiarz, 13. Przemysław Gałecki (18, 14. Sebastian Olszewski), 7. Kamil Łączek - 27. Daniel Paszek, 17. Olivier Lazar (88, 9. Patryk Gembicki), 21. Bartosz Baranowicz(46, 8. Damian Niedojad), 10. Michał Płonka, 15. Daniel Kamiński (46, 19. Rafał Kuliński) - 11. Mateusz Wrzesień.

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 2. Patryk Baranowski (67, 10. Przemysław Brzeziański), 25. Wojciech Błyszko, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 23. Mateusz Kwiatkowski, 15. Junpei Shimmura, 6. Filip Karmański (58, 27. Jakub Ostrowski), 7. Michał Cywiński (86, 16. Błażej Starzycki), 17. Adrian Kwiatkowski (77, 26. Patryk Włóka) - 9. Piotr Kurbiel.

żółte kartki: Mońka, Płonka, Kuliński - Ostrowski.

sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

widzów: 381.

Gdy wydawało się po pierwszej połowie, że nic złego nie może się stać Błękitnym, kolejny raz popis gry obronnej dali nasi obrońcy. Na uwagę zasługuje szczególnie pierwszy stracony gol przez Błękitnych. Po strzale zawodnika Rozwoju piłkę obronił i wybił przed siebie Mariusz Rzepecki, a Patryk Baranowski mając dużo czasu na wybicie piłki kolejny już raz w tym sezonie zachował się bardzo źle umożliwiając wpakować piłkę do siatki Danielowi Paszek. Ten błąd kosztował nasz zespół utratę wiary w siebie i oddanie inicjatywy gospodarzom, którzy zdobyli kolejne bramki. W 63 minucie podwyższył rezerwowy Damian Niedojad oraz w 78 minucie Mateusz Wrzesień.

Sytuacja Błękitnych przed meczem ze Zniczem Pruszków, który już za tydzień 1 grudnia o godzinie 13:00 w Stargardzie, staje się beznadziejna. Od meczu z Ruchem Chorzów, który miał miejsce 27 października nie potrafimy zwyciężyć. W tabeli dzisiejsza porażka spowodowała, że Błękitni zrównali się punktami z drużynami będącymi w strefie spadkowej.