19.11.2018

Awans Juniorów U19 !!!

Na początku meczu lepsi byli Arkończycy. Grali agresywnie, nie pozwalając naszym zawodnikom na swobodne rozgrywanie akcji, do tego efektem ich twardej gry były urazy naszych młodych zawodników. Niestety w 20` Arkonia wychodzi na prowadzenie po wykorzystaniu naszego błędu w rozegraniu ataku pozycyjnego. Po straconej bramce nasz zespół przejął inicjatywę, ale przewaga nie przekuła się na zdobycz bramkową.

W drugiej połowie dążyliśmy do upragnionego wyrównania, ale kolejne sytuacje bramkowe nie zostały wykorzystane. Przełomowym momentem meczu była 73 minuta, kiedy to Krystian Mądrowski wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy w polu karnym. 5 minut później wyszliśmy na prowadzenie, kiedy to po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy, po wzorowo przeprowadzonym kontrataku bramkę zdobył Mateusz Nowak. Do końca meczu wynik nie zmienił się, a na boisku zapanowała euforia.

Na meczu poza 18-tką meczową obecni byli wszyscy zawodnicy naszej drużyny (30 zawodników ) oraz najwierniejsi kibice i wszyscy cieszyli się z sukcesu !!!

Skład: Skwirut - Orlik (88`Wójcik), Pelikan, Kasprzyk, Sitkowski (90`Błaż) - Jaskólski (73`Sobina), Babicki, Purczyński (88`Sawczak) - Koczorowski (60`Mucha), Mądrowski (88`Kotowicz), Nowak oraz Baranowski.

Drużyna juniorów starszych wygrywając WLJ U19 zapewniła sobie awans do rozgrywek makroregionalnych. Wiosną będzie rywalizować z najlepszymi zespołami z województwa pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko - pomorskiego i zachodniopomorskiego. Jest to historyczny wynik, którego nie spodziewaliśmy się przed tym sezonem. Tym bardziej, że w 30 - osobowej kadrze większość zawodników jest w wieku juniora młodszego, a najlepsi z nich grali w IV lidze seniorów.

Ten wynik świadczy o dobrej pracy z młodzieżą w naszym klubie i z tego jesteśmy bardzo dumni !!!!

Na sukces zapracował sztab szkoleniowy:

Karol Purczyński - trener

Waldemar Kasprzyk - kierownik drużyny

Sławomir Szczeciński - trener bramkarzy

Grzegorz Flas - trener przygotowania motorycznego

Rafał Karwowski - asystent trenera

Robert Gajda - trener 

Za okazaną pomoc organizacyjną dziękujemy Zarządowi KP "Błękitni" Stargard, szczególnie vice - prezesowi ds. młodzieży Krystianowi Domowiczowi. 

23.11.2019, godz. 13:00

ELANA TORUŃ

BŁĘKITNI STARGARD

Miejsce spotkania

TORUŃ

Ostatnie spotkanie

16.11.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

GÓRNIK POLKOWICE

3

2

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Hubert Sadowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting