13.11.2018

Wielki turniej PGE BŁĘKIT CUP za nami

Pierwszy z czterech zaplanowanych na 2018 rok turniejów piłkarskich dla dzieci „PGE BŁĘKIT CUP” przeszedł do historii. W minioną sobotę 10 listopada dzieci z rocznika 2008 spędzili w Hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady bardzo aktywny i patriotyczny dzień. Osiem drużyn rozegrało mecze z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w turnieju „PGE BŁĘKIT CUP”. Strategicznym i tytularnym sponsorem turniejów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Oprócz rywalizacji sportowej na parkiecie, która tego dnia nie miała większego znaczenia, gdyż każda drużyna otrzymała identyczny Puchar za udział, a każde dziecko pamiątkowy medal odbyły się konkursy przeprowadzone przez obecnych i byłych zawodników Błękitnych. Grzegorz Rogala, Mateusz Ogrodowski i Tomasz Pustelnik przeprowadzili dla dzieci konkursy w tym popularny konkurs na wzór „Turbokozaka”. Przed Halą prezentację sprzętu wojskowego przygotowały stargardzkie Jednostki Wojskowe oraz Straż Pożarna. W trakcie turnieju, każdy mógł skosztować bezpłatnie bardzo dobrej wojskowej grochówki. Na uroczystej ceremonii otwarcia pokazy taneczne przygotowała grupa EXPRESIA 2 z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Pań Weroniki Zółwińskiej i Małgorzaty Gryciuk.

W turnieju udział wzięło blisko 100 dzieciaków z następujących klubów sportowych: Arkonia Szczecin, SALOS Szczecin, Gryf Kamień Pomorski, IRAS Czaplinek, SOCCER Grzędzice, MORZYCKO Moryń, Błękitni I Stargard oraz Błękitni II Stargard.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stargard Rafała Zająca, Starosty Powiatu Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i Posła na Sejm RP Michała Jacha.

Szczególne podziękowania należą się licznym sponsorom oraz rodzicom dzieci trenujących w AP Błękitni Stargard, którzy zadbali o kącik słodkości i uczestniczyli aktywnie w organizacji całego przedsięwzięcia. Podziękowania składamy również dla wiceprezesa ds. młodzieży i jednocześnie trenera rocznika 2008 Krystiana Domowicza, który od samego początku czuwa nad organizacją wszystkich turniejów PGE BŁĘKIT CUP.

Sponsorami turniejów PGE BŁĘKIT CUP są:

1. PGE Polska Grupa Energetyczna

2. PEC Stargard

3. MPGK Stargard

4. ZZO Stargard

5. OSiR Stargard

6. Wojska Polskie

7. Straż Pożarna

8. ZUK Stargard

9. MDK Stargard

10. MARBUD Stargard

11. DAREL Stargard

12. Hurtownia budowlana GIPS System

13. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej

14. Zespół Lasów Państwowych

15. PALISANDER

16. METALIK

17. BUD PAK

18. POL-BUS

19. REM-BUD

20. Sklep sportowy AUT

21. BAR Dworcowa

22. JAKO Sport Polska

Patronat Medialny : TWOJE RADIO

Kolejne turnieje PGE BŁĘKIT CUP odbędą się 25 listopada (rocznik 2009), 02 grudnia (rocznik 2010) oraz 15 grudnia (rocznik 2005). Pozostałe roczniki będą miały turnieje w styczniu i lutym 2019 roku.

23.11.2019, godz. 13:00

ELANA TORUŃ

BŁĘKITNI STARGARD

Miejsce spotkania

TORUŃ

Ostatnie spotkanie

16.11.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

GÓRNIK POLKOWICE

3

2

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Tomasz Purczyński

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting