10.11.2018

Osłabieni Błękitni przegrywają z Olimpią

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Błękitni niestety przegrywają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 3:1. W Stargardzie w pierwszej kolejce Olimpia także zwyciężyła 2:1. Błękitni mają za sobą serię trzech bardzo trudnych meczów z drużynami walczącymi o awans. Niestety wszystkie trzy zakończyły się naszymi porażkami . Dodatkowo w Grudziądzu Błękitni zagrali mocno osłabieni.

Olimpia Grudziądz 3-1 Błękitni Stargard

Aghwan Papikjan 28', Konrad Handzlik 40', Mateusz Marzec 80' - Piotr Kurbiel 31'

Olimpia: Wojciech Muzyk - Damian Ciechanowski, Donatas Nakrošius, Piotr Witasik, Ariel Wawszczyk - Mateusz Marzec(86 Dariusz Kamiński), Bartosz Śmietanko, Robert Ziętarski, Konrad Handzlik (59 Marcin Poręba), Aghwan Papikjan (69 Marcin Kaczmarek) - Przemysław Kita (83 Robert Hirsz).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt, Patryk Baranowski, Wojciech Błyszko, Marcin Gawron - Mateusz Kwiatkowski (90 Bartosz Sitkowski), Junpei Shimmura, Filip Karmański (83 Karol Orłowski), Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski - Piotr Kurbiel.

żółte kartki: Śmietanko, Kamiński - A.Kwiatkowski, Shimmura.

czerwone kartki: Bartosz Śmietanko (45. minuta, Olimpia, za drugą żółtą) - Junpei Shimmura (73. minuta, Błękitni, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Z powodu kontuzji w kolejnym meczu nie zagrał nasz najlepszy strzelec Przemysław Brzeziański oraz nasz kapitan lewy obrońca Grzegorz Rogala. Za kartki musiał pauzować kolejny podstawowy obrońca Mateusz Ogrodowski. Mimo  mocno osłabionego składu Błękitni zagrali przyzwoite zawody. Na boisku widzieliśmy waleczny zespół, który bardzo chciał zdobyć punkty.  Była walka i zaangażowanie, co nie wystarczyło na dobrze zorganizowaną drużynę Olimpii. której celem jest awans i powrót na boiska pierwszej ligi. Jedyną bramkę dla Błękitnych w 31 minucie meczu zdobył Piotr Kurbiel. Gospodarze trafiali w 28 minucie Aghwan Papikjan, w 40 minucie Konrad Handzlik oraz w 80 minucie Mateusz Marzec. Obie drużyny kończył mecz w 10, gdyż za czerwone kartki musieli opuścić boisko zawodnik Olimpii Bartosz Śmietanko w 45 minucie oraz zawodnik Błękitnych Junpei Shimmura w 73 minucie meczu.

Przed Błękitnymi najważniejsze w sezonie trzy kolejki w 2018 roku. Podopieczni Adama Topolskiego zmierzą się z drużynami, które podobnie jak Błękitni będą walczyć o utrzymanie. Już w następną niedzielę 18 listopada o godzinie 13:00 na własnym stadionie przy Ceglanej Błękitni zagrają z Olimpią Elbląg. W 2018 roku nasz zespół zagra jeszcze na wyjeździe z Rozwojem Katowice i w Stargardzie 1 grudnia ze Zniczem Pruszków.