09.11.2018

Powalczyć o przełamanie

Już w sobotę 10 listopada o godzinie 17:00 Błękitni zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej w II lidze. Przed naszym zespołem bardzo trudne zadanie jednak w sporcie wszystko jest możliwe i wszyscy kibice liczą na dobry mecz w wykonaniu zawodników Błękitnych oraz przełamanie po dwóch ostatnich wysokich porażkach.

Błękitni rundę jesienną grali w kratkę, mecze dobre przeplatali meczami słabszymi. Notowali serię sześciu meczów bez zwycięstwa ale także serię kilu meczów z rzędu bez porażki. Potrafili wysoko przegrywać ale także wysoko zwyciężać jak choćby w meczach z Pogonią Siedlce 3:0 czy Ruchem Chorzów 3:1. Ostatecznie rundę jesienną kończymy na dobrym 12 miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Celem na ten sezon przed młodym zespołem Adama Topolskiego jest utrzymanie. Celem Olimpii jest awans i powrót po roku nieobecności na boiska zaplecza ekstraklasy.

W pierwszym meczu tego sezonu w Stargardzie Błękitni ulegli Olimpii Grudziądz 1:2. Błękitni w tamtym meczu grali w przewadze jednego, a pod koniec meczu dwóch zawodników. Niestety nie udało się wówczas pokonać byłego pierwszoligowca. Bramki zdobywali Robert Hirsz i Marcin Kaczmarek dla Olimpii oraz Mateusz Kwiatkowski dla Błękitnych. W Olimpii Grudziądz gra wychowanek Błękitnych Stargard obrońca Ariel Wawszczyk.

W ubiegłej kolejce Olimpia w meczu przeciwko liderowi Widzewowi Łódź pokazała prawdziwy charakter i duże umiejętności. Zespół prowadzony przez Mariusza Pawlaka do 89 minuty przegrywał na własnym stadionie 0:2. W przeciągu trzech minut zawodnicy Olimpii odwrócili wynik spotkania i pokonali lidera 3:2. Błękitni natomiast ulegli na wyjeździe innej drużynie walczącej o awans GKS Bełchatów 3:0. Arbitrem głównym spotkania Olimpia – Błękitni będzie Pan Piotr Idzik z Poznania.