08.11.2018

KP Błękitne Stargard mistrzem jesieni

Po niedzielnym meczu z Olimpią o końcowej klasyfikacji rundy jesiennej III zachodniopomorskiej ligi kobiet miało zadecydować ostatnie nasze spotkanie z Falą Międzyzdroje. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany 21 października 2018r, jednak drużyna z Międzyzdrojów poprosiła o przełożenie spotkania. Ustaliliśmy, że mecz zostanie rozegrany w czwartek 8 listopada. W poniedziałek 5 listopada otrzymaliśmy informację od trenera Fali Międzyzdroje, że mecz się nie odbędzie.

Jeszcze tego samego dnia ZZPN przyznał naszej drużynie walkower 3:0 i trzy punkty. Oczywiście wolelibyśmy zdobyć te punkty w rywalizacji sportowej. W ten nieoczekiwany sposób zakończyliśmy jesienne rozgrywki naszej ligi. Po podliczeniu wszystkich punktów i bramek okazało się, że Błękitni Stargard wygrali jesienne rozgrywki zdobywając 21 pkt, bilans bramkowy 25:3. Druga w tabeli Olimpia Szczecin również zdobyła 21 pkt, a o miejscu w tabeli zdecydował bilans bramkowy bezpośrednich spotkań między Błękitnymi a Olimpią, a ten wynosi 5:3 na naszą korzyść. W bezpośrednich spotkaniach raz górą był nasz zespół (w Stargardzie 4:1), a raz Olimpia (w Szczecinie 2:1).

W tym miejscu warto poświęcić kilka słów o samym zespole i statystykach. Rozegraliśmy 7 spotkań, 6 wygranych i 1 porażka. Strzeliliśmy 22 bramki, straciliśmy tylko 3 i co ciekawe, jedynym zespołem który strzelił nam bramki była Olimpia Szczecin. Bramki dla naszego zespołu strzelało 6 zawodniczek. Natalia Gugała – 8 bramek, Patrycja Baszuk – 5 bramek, Aneta Krus – 4 bramki, Alicja Palak i Wiktoria Radkiewicz po 2 bramki oraz Patrycja Szymańska 1 bramka. Pięć zawodniczek: Sandra Czerwińska, Martyna Dziakowicz, Aneta Krus, Katarzyna Litwinowicz i Alicja Palak rozegrało wszystkie mecze w pełnym wymiarze, a więc 560 minut. W całej rundzie w naszym zespole wystąpiło 19 zawodniczek, z których każda występowała na boisku przynajmniej kilka minut. Zawsze wspierała nas kontuzjowana Paulina Nowicka. Cieszy bardzo, że zespół rozwija się w sposób zrównoważony. W tej rundzie w zespole pojawiły się zawodniczki bardzo doświadczone takie jak Aneta Krus czy Wiktoria Radkiewicz, ale również zawodniczki młode dopiero debiutujące na boisku Luiza Gabryelczyk i Oliwia Antczak. Cztery nasze zawodniczki (Martyna Dziakowicz, Katarzyna Litwinowicz, Wiktoria Tomczyk i Patrycja Baszuk) otrzymały podczas jesiennych rozgrywek powołania do reprezentacji U-16 ZZPN. W opinii zarówno trenerów innych drużyn jak i kibiców drużyna prowadzona przez Andrzeja Lemańczyka zaprezentowała się bardzo dobrze, zrobiliśmy bardzo duży progres w stosunku do poprzedniego sezonu, ale jednocześnie wiemy jak jeszcze wiele pracy przed nami. Ta runda dała nam odpowiedź na pytanie o którym po cichu rozmawialiśmy od początku sezonu - czy włączymy się do walki o awans do II ligi. Postawa zespołu pokazała, że możemy powalczyć o awans, trzeba tylko jeszcze ciężej pracować na treningach. W dobrych nastrojach przystępujemy teraz do przerwy zimowej w rozgrywkach. Na pewno nie zapadniemy w sen zimowy, ale będziemy systematycznie przygotowywać się do rundy wiosennej, tak aby nasza gra była jeszcze lepsza. Pod koniec listopada planujemy jeszcze rozegranie w Stargardzie sparingu z drużyną Warty Gorzów, a zimą udział w turniejach halowych.

Na koniec chcielibyśmy podziękować tym dzięki którym możemy rozwijać się i grać, a więc przede wszystkim Miastu Stargard w osobie Pana Prezydenta Rafał Zając, które w zdecydowanej mierze finansuje nasz zespół. Podziękowania dla spółek miejskich, OSiR Stargard, PEC Stargard, ZZO Stargard i MPGK Stargard które zawsze nam pomagały, gdy o pomoc prosiliśmy. Dziękujemy Panu Jacek Dziakowicz właścicielowi Twoje Radio90.3 fm, który wspierał nas nie tylko finansowo i rzeczowo, ale również i medialnie. Specjalnie podziękowania ślemy w kierunku Katarzyna Mądrowska i jej brata Krystiana, którzy pomagali nam, prowadząc kilka razy treningi, które dzięki swojej odmienności od tego co ćwiczymy na co dzień bardzo nam pomogły. Nie możemy zapomnieć oczywiście o naszych kibicach, którzy jeździli z drużyną na wszystkie mecze i swoim dopingiem wspierali nas. Dziękujemy Wam bardzo i prosimy o jeszcze w kolejnych spotkaniach na wiosnę.

Skład drużyny w rundzie jesiennej: bramkarki: Martyna Dziakowicz, Małgorzata Sikorska obrona: Wiktoria Tomczyk, Katarzyna Litwinowicz, Sandra Czerwińska, Wiktoria Radkiewicz, Natalia Chudyk, Aleksandra Ożarowska, Luiza Gabryelczyk, Oliwia Antczak pomoc: Aneta Krus, Patrycja Szymańska, Julia Witkowska, Małgorzata Białoskórska, Alicja Palak, Paulina Nowicka, Aleksandra Widerowska atak: Wiktoria Zdanowska, Patrycja Baszuk, Natalia Gugała

Sztab szkoleniowy: trener: Andrzej Lemańczyk trener bramkarek: Grzegorz Ciołek kierownik drużyny: Mariusz Sikorski

29.02.2020, godz. 17:00

GKS KATOWICE

BŁĘKITNI STARGARD

Miejsce spotkania

KATOWICE

Ostatnie spotkanie

22.02.2019, godz. 12:00

BŁĘKITNI STARGARD

CHEMIK POLICE

0

1

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Wojciech Fadecki

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

SPONSOR TURNIEJU BŁĘKIT CUP

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting