05.11.2018

Porażka w Bełchatowie

Błękitni Stargard przegrali z GKS Bełchatów 0:3. Była to druga z rzędu porażka naszej drużyny i drugi mecz z rzędu bez strzelonego gola. Błękitni mieli w tym meczu swoje okazje na strzelenie gola. Mimo tego grając przeciw dobrze dysponowanym gospodarzom nie mieli w tym meczu za wiele do powiedzenia.

GKS Bełchatów 3-0 Błękitni Stargard

Bartosz Biel 30, 77, Mateusz Szymorek 65

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek- 30. Bartosz Biel (86, 10. Konrad Matuszewski), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk (78, 9. Hubert Tylec), 11. Émile Thiakane (82, 77. Mateusz Stolarczyk) - 7. Bartłomiej Bartosiak (86, 59. Przemysław Zdybowicz).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt (85, 6. Filip Karmański), 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski (82, 8. Marcin Gawron), 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki (77, 24. Wojciech Błyszko), 7. Michał Cywiński, 15. Junpei Shimmura, 23. Mateusz Kwiatkowski, 17. Adrian Kwiatkowski (86, 13. Karol Orłowski) - 9. Piotr Kurbiel.

żółte kartki: Bartosiak, Magiera, Czajkowski - Ogrodowski, Kurbiel.

sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

widzów: 1140.

W 80. minucie Piotr Kurbiel (Błękitni) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

GKS Bełchatów do przerwy po golu Bartosza Biela prowadzili 1:0. Po przerwie GKS dołożył kolejne dwa gole, autorstwa Mateusza Szymorka oraz ponownie Biela i pewnie zainkasował trzy punkty. W 80 minucie Piotr Kurbiel mógł zdobyć honorową bramkę dla Błękitnych, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

Mecz z GKS Bełchatów był ostatnim meczem rundy jesiennej. Na półmetku rozgrywek Błękitni po 17 kolejkach z dorobkiem 20 punktów zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli, mając 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Przed nami do końca 2018 roku jeszcze cztery kolejki rozgrywane awansem z rundy wiosennej. Już za tydzień 10 listopada o godzinie 17:00 Błękitni zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz z którą w pierwszej kolejce przed własną publicznością przegrali 1:2. Będzie to kolejny bardzo ciężki mecz dla podopiecznych trenera Adama Topolskiego. W kolejnych meczach Błękitni zagrają jeszcze w tym roku w Stargardzie z Olimpią Elbląg (18 listopada) i Zniczem Pruszków (1 grudnia) oraz na wyjeździe z Rozwojem Katowice (24 listopada).

18.11.2018, godz. 13:00