31.10.2018

Wstyd przy Ceglanej

Mecz fatalnych błędów w wykonaniu obrony i bramkarza Błękitnych zobaczyli dziś kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Ceglanej w Stargardzie. Błękitni przegrali z Radomiakiem Radom, aż 0:6 (0:3). Takiego fatalnego wyniku przed własną publicznością nie pamiętają najstarsi kibice biało-niebieskich. Mecz mógłby wyglądać inaczej gdyby nie proste błędy w defensywie naszej drużyny.

Błękitni Stargard 0-6 Radomiak Radom

Bruno Luz 4, Maciej Świdzikowski 35, Leândro 41 (k), Rafał Makowski 56, Jakub Rolinc 78, Patryk Winsztal 83

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt (46, 27. Jakub Ostrowski), 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 23. Mateusz Kwiatkowski (46, 13. Karol Orłowski), 15. Junpei Shimmura (57, 6. Filip Karmański), 7. Michał Cywiński, 16. Błażej Starzycki (77, 11. Mikołaj Napora), 17. Adrian Kwiatkowski - 9. Piotr Kurbiel.

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski - 9. Leândro (60, 21. Michał Suchanek), 18. Rafał Makowski (67, 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 17. Maciej Filipowicz, 70. Bruno Luz (76, 8. Patryk Winsztal) - 97. Dominik Sokół (64, 22. Jakub Rolinc).

żółte kartki: Kurbiel, Shimmura, Karmański - Kaput.

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

widzów:400

Już w 4 minucie meczu fatalny w skutkach błąd popełnili Wiktor Patrzykąt i bramkarz Mariusz Rzepecki. Na prawej stronie do piłki wyskoczył nasz obrońca i zamiast głową wybić na aut zdecydował się podać do tyłu do bramkarza. Podanie było niedokładne, a z sytuacji sam na sam skorzystał Bruno Luz i otworzył wynik tego spotkania. Błękitni zaatakowali i starali się wyrównać. O ile w ataku nie wyglądało to źle to w obronie każde dośrodkowanie i każda akcja ze strony gości niosła ogromne zagrożenie pod bramką Rzepeckiego. W 35 minucie z prezentu naszej obrony i kolejnego błędu skorzystał Maciej Świdzikowski, który po nieporozumieniu Junpei Shimmury i Rzepeckiego wpakował piłkę z dwóch metrów do pustej bramki. Trzecie bramka również padła po błędzie naszego bramkarza, który zbyt długo wyprowadzał piłkę. Po jego niedokładnym wybiciu akcja wróciła na nasze pole karne, gdzie po strzale brazylijskiego napastnika Radomiaka obiła rękę naszego obrońcy. Arbiter po długim namyśle wskazał na rzut karny, którego nie zmarnował najlepszy strzelec drugiej ligi Leândro. Po przerwie podłamani Błękitni oddali całkowicie inicjatywę gościom. Trener Adam Topolski zdecydował także o wpuszczeniu na boisko młodzieżowców chcąc zaoszczędzić bardziej doświadczonych zawodników na kolejny mecz. Młodzi zawodnicy starali się jak mogli, jednak w 56 minucie meczu kolejny już raz w tym meczu nie popisał się nasz bramkarz. Prosty strzał z okolicy 20 metrów oddał Rafał Makowski i ku zaskoczeniu wszystkich Mariusz Rzepecki mając wydawałoby się piłkę w rękach niefortunnie wypuścił piłkę, która wpadła do bramki.  Radomiak poszedł za ciosem i zdobył jeszcze dwie bramki zamykając mecz ostatecznym wynikiem 6:0.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie dzisiejszy mecz kibice Błękitnych. Po znakomitym wygranym meczu z Ruchem Chorzów 3:1 większość spodziewała się wyrównanego dobrego meczu. Proste błędy i słabszy dzień niektórych zawodników zdecydował, że to Radomiak był dziś drużyną zdecydowanie lepszą, która zasłużenie zwyciężyła.

Przed Błękitnymi teraz dwa bardzo trudne mecze wyjazdowe. W najbliższą niedzielę na wyjeździe Błękitni zagrają ostatni mecz rundy jesiennej z walczącym o awans GKS Bełchatów a tydzień po meczu w Bełchatowie nasz zespół rozegra pierwszy mecz z rundy rewanżowej w Grudziądzu, gdzie zmierzy się z miejscową Olimpią. W Stargardzie Błękitni zagrają 18 listopada w niedzielę o godzinie 13:00, gdzie zagrają z Olimpią Elbląg.

18.11.2018, godz. 13:00