24.09.2018

Błąd arbitra i kolejna porażka

Po znakomitym początku sezonu w wykonaniu Błękitnych Stargard, przyszedł groszy okres. Na sześć ostatnich spotkań Błękitni doznali aż pięciu porażek, raz remisując. Tym razem lepszy od biało – niebieskich okazał się Górnik Łęczna, który zwyciężył przy Ceglanej 2:0. W zwycięstwie gościom mocno pomógł arbiter tego spotkania Damian Sylwestrzak, który pozwolił na akcję bramkową w sytuacji gdy zawodnik Górnika był na pozycji spalonej (sytuacja na załączonym filmie).

Błękitni Stargard 0-2 Górnik Łęczna

Patryk Szysz 83 (k), Kamil Bętkowski 90

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 6. Filip Karmański, 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala- 16. Błażej Starzycki (84, 27. Jakub Ostrowski), 15. Junpei Shimmura, 8. Marcin Gawron, 23. Mateusz Kwiatkowski, 13. Karol Orłowski (80, 26. Patryk Włóka) - 10. Przemysław Brzeziański (62, 9. Piotr Kurbiel).

Górnik: 1. Patryk Rojek - 22. Robert Pisarczuk, 13. Michał Markowski, 2. Tomasz Midzierski, 21. Jakub Zagórski - 11. Patryk Szysz (90, 20. Bartłomiej Kukułowicz), 64. Łukasz Sosnowski, 7. Tomasz Tymosiak (62, 70. Kamil Bętkowski), 14. Adrian Łuszkiewicz, 93. Dawid Dzięgielewski (70, 10. Krystian Wójcik) - 28. Paweł Wojciechowski (80, 30. Mohamed Essam).

żółte kartki: Karmański, Ogrodowski, Kwiatkowski - Tymosiak, Midzierski, Łuszkiewicz. czerwona kartka: Patryk Baranowski (82. minuta, Błękitni, za faul taktyczny).

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Błękitni przechodzą w ostatnich tygodniach spory kryzys. Mają ogromny problem ze zwyciężaniem, a także zdobywaniem bramek. Pierwsze 20 minut meczu z Górnikiem należało do gości, którzy agresywnie zaatakowali nie pozwalając Błękitnym na płynne wyprowadzanie piłki z własnej połowy. Następnie mecz się wyrównał i toczył się gównie w środkowej części boiska. W drugiej połowie zarysowała się lekka przewaga Błękitnych. Gdy wydawało się, że nastąpi sprawiedliwy podział punktów fatalny w skutkach błąd dla naszej drużyny popełnił arbiter główny spotkania Damian Sylwestrzak. Ani arbiter boczny, ani arbiter główny nie dopatrzył się pozycji spalonej podczas podania Mohameda Essama do Patryka Szysza, który wyszedł na pozycję sam na sam z Mariuszem Rzepeckim. W momencie podania zawodnik Górnika znajdował się za linią obrony Błękitnych co widać na załączonym filmie. Ratując sytuację Patryk Baranowski sfaulował zawodnika Górnika. Arbiter postanowił ukarać nasz zespół podwójnie dyktując rzut karny oraz dając bezpośrednio czerwoną kartkę Patrykowi Baranowskiemu. Bramkę z rzutu karnego w 83 minucie meczu dla gości zdobył Patryk Szysz. Błękitni w ostatnich minutach meczu postawili wszystko na jedną kartę. Prowadzili otwartą grę i zaatakowali większą ilością zawodników. Stworzyli dwie znakomite sytuacje bramkowe, których nie potrafili zamienić na wyrównującą bramkę. Taka otwarta gra zemściła się w doliczonym czasie gry. Zawodnik Górnika Kamil Bętkowski znalazł się w dobrej sytuacji nie kryty w polu karnym, nie zmarnował sytuacji i podwyższył wynik na 2:0.

Błękitni mają już tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Cały dorobek punktowy wypracowany w pierwszych pięciu kolejkach został zniwelowany do minimum. W przyszłą sobotę 29 września o godzinie 15:00 Błękitni zagrają trzeci z rzędu mecz w Stargardzie. Przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce.

27.10.2018, godz. 13:00