22.08.2018

Porażka po walce

Błękitni Stargard niestety nie podtrzymali passy zwycięstw na wyjazdach. Ulegli na ciężkim terenie w Wejherowie miejscowemu Gryfowi 2:0. Obie bramki padły pod koniec meczu. Mimo to kolejny raz nasz zespół pokazał dobrą grę i walkę. Gryf na własnym stadionie jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Dla Błękitnych była to pierwsza wyjazdowa porażka w tym sezonie.

Gryf Wejherowo 2-0 Błękitni Stargard

Krzysztof Wicki 84, Maciej Koziara 90

Gryf: 99. Szymon Więckowicz - 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki (85, 20. Maciej Koziara), 11. Mateusz Goerke - 16. Kamil Włodyka, 21. Oskar Ryk (72, 6. Oskar Sikorski), 15. Piotr Kołc, 8. Robert Chwastek (89, 5. Paweł Ewertowski) - 9. Dawid Rogalski (70, 14. Paweł Czychowski).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt, 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki, 15. Junpei Shimmura, 8. Marcin Gawron (61, 6. Filip Karmański), 7. Michał Cywiński (61, 9. Piotr Kurbiel), 17. Adrian Kwiatkowski (89, 13. Karol Orłowski) - 10. Przemysław Brzeziański (87, 23. Mateusz Kwiatkowski).

żółte kartki: Wicki, Ewertowski (Gryf) - M.Kwiatkowski (Błękitni)

sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).

Pierwsza połowa była bezbramkowa. W tej części minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. W drugiej połowie podopieczni trenera Topolskiego wyszli na boisko bardziej pewni siebie i chcieli zagrać o pełną pulę. Zepchnęli gospodarzy do defensywy, stwarzali groźne sytuacje. Dwa razy w polu karnym Gryfa zawodnicy gospodarzy zagrywali piłkę ręką, jednak mało doświadczony arbiter Paweł Horożaniecki nie użył gwizdka i nie podyktował jedenastki dla naszej drużyny. W 79 minucie Filip Karmański uderzył za pola karnego, a piłka po jego strzale wylądowała na słupku. W 84 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztof Wicki strzałem głową zdobył bramkę dla Gryfa. Błękitni zagrali vabank o choćby jeden punkt i mocno się otworzyli. Zepchnęli gospodarzy do jeszcze większej defensywy, próbowali wyrównać. W 94 minucie po kontrze prawą stroną boiska Maciej Koziara zdobył drugą bramkę i ustalił wynik spotkania.

W najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 Błękitni będą podejmować na własnym stadionie ROW 1964 Rybnik.

18.11.2018, godz. 13:00