11.08.2018

Pruszków zdobyty !

Niesamowity mecz oglądaliśmy w Pruszkowie pomiędzy miejscowym Zniczem a Błękitnymi Stargard. Cztery rzuty karne w tym dwa niewykorzystane, dwie czerwone kartki, kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tak w skrócie można podsumować dzisiejszy mecz Błękitnych w Pruszkowie. Najważniejsze, że zdobywamy zasłużone trzy punkty, zwyciężając 1:2.

Znicz Pruszków 1-2 Błękitni Stargard

Adrian Małachowski 72 (k) - Przemysław Brzeziański 6, Piotr Kurbiel 84 (k)

Znicz: 12. Piotr Misztal - 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 6. Piotr Klepczarek , 19. Marcin Rackiewicz - 22. Jakub Kabala (46, 21. Paweł Tarnowski), 14. Adrian Małachowski, 15. Przemysław Kocot, 8. Mateusz Długołęcki (79, 16. Konrad Budek), 13. Patryk Kubicki - 9. Dariusz Zjawiński (68, 18. Karol Podliński).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt, 3. Patryk Baranowski, 2. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki, 15. Junpei Shimmura, 6. Filip Karmański, 7. Michał Cywiński (89, 27. Jakub Ostrowski), 17. Adrian Kwiatkowski - 24. Przemysław Brzeziański (75, 9. Piotr Kurbiel).

żółte kartki: Małachowski, Rybak, Klepczarek - Shimmura, Kwiatkowski, Patrzykąt, Włóka.

czerwone kartki: Adrian Rybak (50. minuta, Znicz, za drugą żółtą), Piotr Klepczarek (82. minuta, Znicz, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

W 48. minucie Grzegorz Rogala (Błękitni) nie wykorzystał rzutu karnego (Piotr Misztal obronił).

W 70. minucie Paweł Tarnowski (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego (obok bramki).

Błękitni w Pruszkowie zagrali bez kontuzjowanego Mateusza Kwiatkowskiego. Już w 6 minucie spotkania Przemysław Brzeziański otworzył wynik meczu. Z okolicy 20 metra precyzyjnie przymierzył i przelobował bezradnie interweniującego bramkarz gospodarzy. Błękitni w tej części mogli podwyższyć. Sporo rzutów różnych, kilka razy groźne strzały i sytuacja sam na sam z bramkarzem nie dała drugiej bramki naszej drużynie. Na początku drugiej połowy powinniśmy podwyższyć. W 48 minucie Grzegorz Rogala nie wykorzystał rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Znicza. W 50 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Adrian Rybak. W 70 minucie Znicz miał rzut karny po faulu naszego obrońcy w polu karnym. Paweł Tarnowski nie trafił w bramkę i dalej było 1:0 dla Błękitnych. Dwie minuty później fatalny błąd w obronie i kolejny rzut karny dla Znicza. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się Adrian Małachowski, który doprowadził do wyrównania. Błękitni nie chcąc popełnić błędów z ostatnich dwóch meczów zaatakowali odważnie chcąc zdobyć pełną pulę. W 83 minucie zawodnik Znicza Piotr Klepczarek za niebezpieczny faul otrzymał drugą żółtą kartkę, a następnie czerwoną kartkę. Znicz grając w 9 cofnął się do defensywy. W 84 minucie po faulu na Michale Cywińskim w polu karnym sędzia wskazał czwarty raz w tym meczu na jedenasty metr. Tym razem do piłki podszedł Piotr Kurbiel, który pewnym strzałem zdobył bramkę i zapewnił zwycięstwo naszej drużynie.

Błękitni kolejny mecz rozegrają w przyszłą sobotę18 sierpnia przy Ceglanej w Stargardzie, gdzie będą podejmować Stal Stalową Wolę.

23.09.2018, godz. 16:00