10.08.2018

IV LIGA: Na początek derby

W najbliższą niedzielę 12 sierpnia rezerwy Błękitnych Stargard zainaugurują rozgrywki ligowe w IV lidze. Będzie to pierwszy mecz naszych rezerw po awansie na tym poziomie rozgrywkowym. Na początek podopiecznych trenera Roberta Gajdy czeka derbowe starcie z ograną w tej lidze Kluczevią Stargard. Mecz zostanie rozegrany na głównej płycie stadionu przy ul. Ceglanej o godzinie 16:00. Wstęp jest bezpłatny.

Błękitni II Stargard w ubiegłym sezonie z drugiego miejsca w tabeli wywalczyli awans do IV ligi. Kadra Błękitnych II Stargard składa się w większości z młodych rokujących zawodników. W rozgrywkach IV ligi będą oni mieli okazję do zdobycia doświadczenia i ogrania się w piłce seniorskiej. Najlepsi zawodnicy systematycznie będą otrzymywać szasnę gry w pierwszym zespole. W rezerwach zobaczymy także zawodników, którzy nie rozegrają pełnego meczu w drugiej lidze.

Najbliższy przeciwnik Kluczevia Stargard to zaprzyjaźniony klub Błękitnych Stargard. Współpraca w zakresie szkolenia zawodników pomiędzy naszymi klubami układa się od kilku lat bardzo dobrze. Najzdolniejsi młodzi zawodnicy Kluczevii często przechodzą do Błękitnych. Z Błękitnych do Kluczevii także przechodzi wielu zawodników. Obecnie kadra Kluczevii składa się w większości z byłych zawodników Błękitnych Stargard. W barwach Kluczevii grają m.in. Sebastian Inczewski, Michał Magnuski, Patryk Szczygielski, Dawid Banach, Kamil Bartoszyński czy Przemysław Wolski, którzy byli zawodnikami Błękitnych.

Ostatni raz w oficjalnych rozgrywkach ligowych Błękitni Stargard mierzyli się z Kluczevią w sezonie 2006/2007. Wówczas obie drużyny rywalizowały w IV lidze zachodniopomorskiej. W meczach rozegranych pomiędzy naszymi drużynami w tamtym sezonie padły wyniki 2:2 na stadionie Kluczevii (bramki dla Błękitnych Gajda oraz Filocha) oraz 6:0 dla Błękitnych na stadionie przy ul. Ceglanej (bramki Królak samobójcza, Jureczko, Erlich, Ł. Karasiak i dwie D. Karasiak).

18.11.2018, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

OLIMPIA ELBLĄG

Miejsce spotkania

STARGARD

Ostatnie spotkanie

10.11.2018, godz. 17:00

OLIMPIA GRUDZIĄDZ

BŁĘKITNI STARGARD

3

1

Miejsce spotkania

GRUDZIĄDZ

NASI PIŁKARZE

Mateusz Nowak

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting