08.08.2018

Koniec marzeń o Pucharze

W iście tropikalnych warunkach przyszło dziś zawodnikom Błękitnych i MKS Kluczbork rozegrać mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Niestety w tych warunkach lepiej poradzili sobie goście, którzy zwyciężyli 1:2 i to oni zagrają w kolejnej rundzie Puchary Polski.  Błękitnym pozostaje już tylko walka o jak najlepszy wynik w rozgrywkach ligowych.

Błękitni Stargard 1-2 MKS Kluczbork

Patryk Baranowski 66 - Miłosz Reisch 90, Piotr Makowski 90

Błękitni Stargard: 12. Patryk Brzozowski - 2. Mateusz Ogrodowski, 3. Patryk Baranowski, 18. Wiktor Patrzykąt, 21. Grzegorz Rogala - 5. Bartłomiej Zdunek (32, 26. Patryk Włóka), 7. Michał Cywiński (59, 24. Przemysław Brzeziański), 8. Marcin Gawron (85, 6. Filip Karmański), 15. Junpei Shimmura, 17. Adrian Kwiatkowski - 9. Piotr Kurbiel.

MKS Kluczbork: Konrad Skuza - Adam Orłowicz, Aleksander Jelonek, Hubert Krawczun, Kamil Nitkiewicz - Jakub Mendel (42 Piotr Makowski), Mariusz Sobala, Maciej Węglarz (77 Tomasz Okraszewski), Grzegorz Gadecki (72 Dominik Lewandowski), Tomasz Dyr - Miłosz Reisch.

żółta kartka: Cywiński.

sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

widzów: 500

Dzisiejszy mecz kosztował sporo zdrowia zawodników obu drużyn. Błękitni od samego początku narzucili swój styl gry. Bardzo dużo biegali i stwarzali sobie sporo dogodnych sytuacji bramkowych po ładnych zespołowych akcjach. MKS Kluczbork nastawił się na obronę i utrzymanie zerowego konta.  W 66 minucie udało się złamać defensywę gości. Patryk Baranowski pięknym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił bramkę na 1:0.W kolejnych minutach Błękitni powinni podwyższyć wynik i zapewnić sobie awans. Niestety kibice zobaczyli powtórkę z ostatniego ligowego meczu z Rozwojem Katowice. Od 80 minuty widać było, że w tych warunkach po tylu wybieganych kilometrach naszym piłkarzom  zaczyna brakować sił. MKS w samej końcówce meczu zdobył dwie bramki i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Losowanie I rundy Pucharu Polski zostanie przeprowadzone w piątek o godz. 12:00. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 25, 26 i 27 września, a także 2, 3 i 4 października.

18.08.2018, godz. 16:00