06.08.2018

Puchar Polski czas START

W najbliższa środę 8 sierpnia o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Ceglanej 1 w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski Błękitni Stargard będą podejmować MKS Kluczbork. W ubiegłym sezonie obie ekipy rywalizowały w II lidze. Błękitni z dorobkiem 41 punktów zajęli wówczas 14 miejsce, a MKS z 39 punktami zajął miejsce 15 i musiał opuścić szczebel centralny. W obecnym sezonie MKS Kluczbork gra w grupie III rozgrywek III ligi i będzie głównym faworytem grupy do awansu.

Mimo różnic rozgrywek ligowych przed Błękitnymi bardzo trudne zadanie. Puchar rządzi się swoimi prawami i niejednokrotnie drużyny z niższych lig wygrywały z teoretycznie silniejszymi zespołami. Tak było chociażby w pamiętnym dla Błękitnych Pucharze Polski w sezonie 2014/2015, gdzie nasz zespół odprawił z kwitkiem pierwszoligowe Chojniczankę Chojnice, GKS Tychy i ekstraklasową Cracovię Kraków przegrywając po dogrywce w półfinale z ówczesnym Mistrzem Polski Lechem Poznań.

MKS Kluczbork to od wielu lat solidy klub z przeszłością pierwszoligową. Po spadku do III ligi w Kluczborku doszło do wielu zmian. Zespół obecnie opiera się na młodych perspektywicznych zawodnikach i odbudowuje swoją pozycję na piłkarskiej mapie. W Błękitnych także doszło do wielu zmian kadrowych. Ostatnie mecze Błękitnych pokazały, że zawodnicy są coraz lepiej zgrani, a w naszej drużynie jest ogromny potencjał. Stawką tego meczu będzie awans do I rundy w której zagrają już drużyny z ekstraklasy.

Od tego sezonu regulamin Pucharu Polski uległ zmianom. W rundzie wstępnej rywalizują drużyny, które zajęły w ubiegłym sezonie miejsca 11-18 w II lidze. W kolejnej rundzie, której losowanie odbędzie się już w piątek 10 sierpnia uczestniczy 4 zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2017/18, 18 zespołów I ligi z sezonu 2017/18, 10 zespołów II ligi z sezonu 2017/18. Łącznie 64 zespoły. Finał Pucharu Polski tradycyjnie zaplanowany został na 2 maja na Stadionie PGE Narodowym.

, godz.

.

.

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

19.05.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

PGE GKS BEŁCHATÓW

0

0

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Mateusz Kwiatkowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting