04.08.2018

Zwycięstwo na wyciągnięcie ręki

Kolejny raz Rozwój Katowice okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem dla Błękitnych. Dzisiejszy mecz Błękitnych z Rozwojem zakończył się remisem 1:1. Bramkę na wagę jednego punktu Rozwój zdobył 30 sekund przed zakończeniem doliczonego czasu gry. Strata dwóch punktów jest bolesna, jednak przebieg meczu i gra Błękitnych napawa na przyszłość dużym optymizmem. 

 

Błękitni Stargard 1-1 Rozwój Katowice 

Filip Karmański 27 - Przemysław Gałecki 90 

 

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt, 3. Patryk Baranowski, 2. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki, 15. Junpei Shimmura, 6. Filip Karmański (57, 8. Marcin Gawron), 7. Michał Cywiński (76, 13. Karol Orłowski), 17. Adrian Kwiatkowski - 24. Przemysław Brzeziański (70, 20. Piotr Kurbiel). 

Rozwój: 12. Bartosz Golik - 27. Daniel Paszek, 16. Kajetan Kunka, 2. Damian Lepiarz, 6. Seweryn Gancarczyk, 7. Kamil Łączek - 9. Tomasz Wróbel, 10. Michał Płonka, 21. Bartosz Baranowicz (46, 19. Rafał Kuliński), 26. Przemysław Mońka(72, 13. Przemysław Gałecki) - 8. Damian Niedojad (78, 20. Bartosz Marchewka). 

żółte kartki: Ogrodowski, Cywiński, Rogala, Rzepecki, Orłowski, Gawron - Łączek. 

sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).

widzów: 700

 

Błękitni uzyskali prowadzenie w pierwszej połowie po pięknym strzale Filipa Karmańskiego w 27 minucie meczu. W tej części Błękitni powinni strzelić kolejne bramki. Byli zespołem lepszym co udokumentowali kilkoma znakomitymi akcjami bramkowymi. Na nieszczęście Błękitnych bardzo dobrze w bramce Rozwoju spisywał się bramkarz Bartosz Golik. 

W drugiej połowie gra się bardziej wyrównała.  Goście za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki. Błękitni nastawili się na grę z kontry i szybkim akcjami próbowali zdobyć drugą bramkę. W naszym zespole w drugiej połowie zadebiutował zakontraktowany wczoraj napastnik Piotr Kurbiel. Gdy wszystko wskazywało, że Błękitni zdobędą drugi z rzędu komplet punktów w 94 minucie meczu stało się coś co się nie powinno wydarzyć. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę strzałem głową z piątego metra skierował do naszej bramki Przemysław Gałecki dzięki czemu dał punkt swojej drużynie, jednocześnie zabierając dwa Błękitnym.  

W kadrze Błękitnych zabrakło dziś Mateusza Kwiatkowskiego, który na środowym treningu odniósł niegroźną kontuzję, która wykluczyła go z dzisiejszego meczu. W jego miejsce w pierwszej jedenastce wyszedł Michał Cywiński. 

Kibice Błękitnych z remisu z pewnością nie mogą być zadowoleni. Z przebiegu gry, walki i zaangażowania jakim wykazali się dziś biało-niebiescy na pewno już tak. Z każdym kolejnym dniem treningów i każdym kolejnym meczem gra naszego zespołu wygląda coraz lepiej. Przy takim zaangażowaniu o zdobywanie kolejnych punktów i pięknych bramek możemy być spokojni.

Kolejny mecz Błękitni zagrają w Pruszkowie z miejscowym Zniczem. Mecz odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 18:00. 

19.10.2019, godz. 15:00

STAL RZESZÓW

BŁĘKITNI STARGARD

Miejsce spotkania

RZESZÓW

Ostatnie spotkanie

13.10.2019, godz. 14:00

BŁĘKITNI STARGARD

SKRA CZĘSTOCHOWA

3

0

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Bartosz Sitkowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting