21.07.2018

Porażka po walce

Odmłodzona drużyna Błękitnych Stargard nie sprostała dziś przed własną publicznością doświadczonej ogranej na boiskach pierwszoligowych Olimpii Grudziądz przegrywając 1:2. Mimo porażki spore fragmenty meczu w wykonaniu podopiecznych Adama Topolskiego mogły się podobać. Na boisku widać było walkę i zaangażowanie. Jedynie czego zabrakło to brak odpowiedniego zgrania, które powinno się poprawiać z każdym rozegranym meczem.

Błękitni Stargard 1-2 Olimpia Grudziądz

Mateusz Kwiatkowski 52 - Robert Hirsz 18, Marcin Kaczmarek 59

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt (82, 13. Karol Orłowski), 27. Jakub Ostrowski, 3. Patryk Baranowski, 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki (63, 9. Konrad Prawucki), 6. Filip Karmański (63, 7. Michał Cywiński), 15. Junpei Shimmura, 23. Mateusz Kwiatkowski (75, 5. Bartłomiej Zdunek), 17. Adrian Kwiatkowski - 24. Przemysław Brzeziański.

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 6. Ariel Wawszczyk, 66. Piotr Witasik, 4. Matic Žitko (65, 3. Adrian Bielawski), 25. Damian Ciechanowski - 9. Marcin Kaczmarek (69, 17. Mateusz Marzec), 26. Donatas Nakrošius, 70. Konrad Handzlik, 10. Aghwan Papikjan (87, 8. Mikołaj Gabor), 11. Robert Ziętarski - 15. Robert Hirsz.

żółte kartki: Ostrowski, Karmański - Handzlik, Ciechanowski, Muzyk.

czerwone kartki: Piotr Witasik (9. minuta, Olimpia, za faul taktyczny), Robert Ziętarski (90. minuta, Olimpia, za brutalny faul).

sędziował: Albert Różycki (Łódź).

widzów: 900

Już na początku pierwszej połowy meczu Przemysław Brzeziański mógł wyprowadzić Błękitnych na prowadzenie. Wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany tuż przed linią pola karnego przez Piotra Witasika za co zawodnik Olimpii otrzymał czerwoną kartkę. Niestety piłka strzelana z rzutu wolnego przez Grzegorza Rogalę trafiła w mur obronny Olimpii. W 18 minucie meczu goście otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Błękitnych skierował Robert Hirsz. Błękitni od tego momentu zaatakowali jeszcze bardziej. Bardzo aktywni na skrzydłach byli młodzieżowcy Adrian Kwiatkowski i Błażej Starzycki. Bardzo dobrze współpracował z nimi Mateusz Kwiatkowski. Mimo kilku znakomitych sytuacji bramkowych w tej części meczu bramki nie udało się strzelić.

Duga połowa rozpoczęła się od ataków Błękitnych. Już w 52 minucie wyrównującą bramkę strzałem za linii pola karnego zdobył Mateusz Kwiatkowski. Gdy wydawało się, że Błękitni pójdą za ciosem indywidualny błąd w obronie zdecydował, że Olimpia w 59 minucie wyszła ponownie na prowadzenie, a bramkę strzelił Marcin Kaczmerek. Błękitni starali się jak mogli doprowadzić do wyrównania. Stwarzali sobie sytuacje,  momentami nie schodząc z połowy wyżej notowanego przeciwnika. Niestety mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się wyrównać.

W przyszłą niedzielę 28 lipca o godzinie 18:00, Błękitni zagrają na wyjeździe z Olimpią Elbląg, która dziś przegrała na wyjeździe 1:0 z Widzewem Łódź.