Bez publiczności i bez bramek

Bezbramkowym remisem zakończył się dzisiejszy mecz Błękitnych Stargard ze Stalą Stalowa Wola. Mecz odbył się bez udziału publiczności. Decyzja o zamknięciu obiektu dla kibiców zapadła późnym wieczorem w dniu wczorajszym po tym jak potwierdzono u dwóch mieszkańców Stargard zakażenia koronawirusem. Jak informuje Inspektor Sanitarny głównym celem w tej chwili jest maksymalne ograniczenie potencjalnego ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa stąd decyzja o zawieszeniu wszelkich masowych zgromadzeń w tym wydarzeń sportowych.

Błękitni Stargard 0-0 Stal Stalowa Wola

Błękitni: 22. Dominik Sasiak – 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 14. Bartosz Sitkowski – 20. Jakub Szrek (76, 19. Mateusz Kompanicki), 21. Hubert Krawczun, 8. Marcin Gawron (58, 24. Patryk Paczuk), 10. Paweł Łysiak, 11. Krystian Sanocki (70, 23. Mateusz Bochnak) – 7. Michał Cywiński.

Stal: 33. Dawid Pietrzkiewicz – 15. Filip Szifer (59, 26. Bartłomiej Ciepiela), 10. Piotr Mroziński, 21. Piotr Witasik, 19. Szymon Jarosz, 16. Bartosz Sobotka – 20. Szymon Jopek, 13. Przemysław Stelmach, 11. Dominik Chromiński (60, 5. Piotr Zmorzyński) – 9. Michał Fidziukiewicz (78, 24. Krzysztof Kiercz), 18. Tomasz Płonka (87, 27. Adrian Szczutowski).

żółte kartki: Cywiński – Chromiński, Szifer, Ciepiela, Jopek, Sobotka.
czerwona kartka: Szymon Jopek (74. minuta, Stal, za drugą żółtą).

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

Mecz bez udziału publiczności.

Wracając do dzisiejszego meczu bez kibiców, który wyglądał bardziej jak mecz sparingowy niż mecz o punkty, to wynik remisowy należy uznać za sprawiedliwy. Obie drużyny miały swoje okazje do strzelania goli. Stal Stalowa Wola w pierwszej połowie mocniej atakowała. Błękitni nastawili się na obronę i grę z kontry. W tej części meczu dwukrotnie goście obili słupek naszej bramki. Należy odnotować, iż cały mecz w bramce Błękitnych rozegrał młodzieżowiec urodzony w 2001 roku Dominik Sasiak, którego postawę należy ocenić na duży plus. Oprócz Sasiaka w pierwszej jedenastce wybiegło jeszcze trzech młodzieżowców. Mimo tak młodego składu Błękitni grali pewnie i stwarzali wiele sytuacji pod bramką Stali. Szczególnie w drugiej połowie mecz toczył się pod dyktando biało-niebieskich. W drugich 45 minutach po pięknym strzale Bartosza Sitkowskiego piłka obiła poprzeczkę bramki Stali. Kilka razy kotłowało się w polu karnym gości, niestety żaden strzał nie znalazł drogi do siatki.

W meczu ze Stalą za nadmiar żółtych kartek nie zagrał kapitan Wojciech Fadecki, który wróci do kadry już w następnym meczu w Rzeszowie z miejscową Resovią. Mecz zaplanowany jest na 14 marca na godzinę 15:00.